Sonunda Adil Kullanım Kotası Kaldırılıyor!

Şirketlerde ve birçok çalışma bünyesinde oldukça fazla sıkıntı haline gelen Adil Kullanım Kotası’nın kaldırılıp kaldırılmayacağı merak konusu haline geldi. İnternet kullanımında kotayı aştığınızda, internetinizin bir hayli yavaşladığını görüyorsunuz. Sınırsız internet adı altında sahip olduğunu bağlantının bile bir sınırı bulunuyor ve bu sınırı aştığınızda internetiniz de hayli yavaşlıyor. Bu konu hakkında detaylı açıklamalar sunuldu.

BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, bu konunun çok yaygınlaştığının altını çizdi. Kullanıcıları rahatlatacak bir açıklama yapacağını söyleyen Sayan, 2018 yılı için birkaç ipucu verdi. Sayan’ın sözlerine göre 2018 sonunda Adil Kullanım Kotası tamamen hayatımızdan çıkmış olacak. Bu konuya kesin bir cevap veren Başkan, çalışmalarına da operatörlerle birlikte devam edildiğinin altını çizdi.

Adil Kullanım Kotasının kalkması için operatörler ile işbirliğine başlandığının altını çizen Fatih Sayan, operatörlere birer çalışma görevi verdiğini söyledi. BTK, operatörlerin üzerinde çalıştığı projelerin tamamen bitirmelerini ve hayata geçirmelerini bekleyecek. Çalışmalar zamanında biterse de BTK üzerine düşeni yaparak Adil Kullanım Kotasını tamamen hayatımızdan çıkaracak.

Ortak yürütülen çalışmaların, 2018 yılı sonunda biteceği söyleniyor. Tüm çalışmalar 2018 yılına yetişirse, kota diye bir şey söz konusu olmayacak. Tüm operatörler ile son hızda çalışmalarına devam ediyor.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Mehmet Demir dedi ki:

    Adil kullanım kotasının kaldırılmasına aylar kaldı. İnşallah bu sefer kalkacak, 10 yıldır internet kullanan birisi olarak artık kalkması gerek ve sağlayıcılar hizmet kalitesini arttırmalı, yoksa bu sağlayıcılar daha çok müşteri kaybetmeye mahkum durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.