Yurtiçi Kargo İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2023

Taşımacılık sektörünün devlerinden birisi olan Yurtiçi Kargo, kısa zamanda ülkemizin her alanına yayılmayı başardı. Kısa sürede daha büyük işler alarak bünyesini genişleten ve güzel bir personel dizini oluşturan firma, gün geçtikçe yeni şubelerini açmaya devam ediyor. Tabi bu şubelerine bir yandan da personel arayan firma, bakalım personellerine ne gibi çalışma şartları sunuyor ve ne kadar maaş veriyor?

Yurtiçi Kargo Çalışma Şartları

Yurtiçi Kargo bünyesinde günlük çalışma süresi 8.5 saat olarak belirlenmiştir. Ayrıca haftada bir gün izin hakkınız bulunmakla beraber, firma bünyesinde bir yılınızı doldurduğunuzda da  14+2 günlük yıllık izninizi alabiliyorsunuz. Hafta içi çalışırken, Cumartesi günü yarım gün çalışmanız gerekebiliyor. Ayrıca Pazar günleri de, bir günlük tatil hakkınızı kullanabiliyorsunuz.

Yurtiçi Kargo Maaşları

Yurtiçi Kargo firmasında personellere dağıtılan maaşların tümü aynıdır. Kısacası firmada rütbeli rütbesiz ve tecrübesiz ayrımı kesinlikle yapılmaktadır. Firma bünyesinde çalışan her personel asgari ücretten %10 daha fazla ücret almaktadır. Bu ücret ise yaklaşık 1.600 TL civarında tekabül etmektedir.

Firma, personellerinin yemek ücretlerini karşılamakla beraber prim usulüyle de çalışıyor. Yurtiçi Kargo, şubeleri için belirlediği taşıma ve gönderi kotasının aşılmasıyla beraber tüm personel prim alabiliyor. Bu prim ise maaşların 4/1 oranına kadar yükselebiliyor.

Kısacası Yurtiçi Kargo firmasında çalışacaksanız Maaş+Prim+Yemek gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

Sevebilirsin...

2 Yanıt

  1. Abdullah polat dedi ki:

    Bende çalışmak istiyorum

  2. Mehmet Emin ötkün dedi ki:

    Eleman ihtiyaçın var sa çalışmak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir