Facebook Messenger Mesaj Engeli Kaldırma

En çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından Facebook Messenger Mesaj Engeli Kaldırma ve Kişi Engeli kaldırma nasıl yapılır yazımızda anlatacağız.

Bazı durumlarda istemediğiniz birinin size mesaj atmasını engellemek için kişiyi messenger’da engelleyebilir yada tekrar mesaj atabilmesini istiyorsanız kişinin engelini kaldırabilirsiniz.

 Messenger uygulaması Facebook’un olduğu için Engellenen kişiler Messenger’da Engellendi (mesaj/arama engelli) ve  Facebook’ta Engellendi (facebook’ta engelli) olarak gruplanmıştır. Sırasıyla messenger mesaj engeli kaldırma ve messenger kişi engeli kaldırma işlemlerini anlatacağız.

Messenger Mesaj Engeli Kaldırma

1 – Telefonunuzda Messenger uygulamasını açın.

2 – Sağ üstteki profil simgesine dokunarak Profil sekmesine geçin.

3 – Profil sekmesinde bulunan Kişiler seçeneğini seçin.

4 – Kişiler bölümünde Engellenen Kişiler seçeneğini seçin.

Engellenen Kişiler sayfasında messenger’da engellediğiniz ve facebook’ta engellediğiniz kişileri göreceksiniz. Messenger’da engellediğiniz kişilerin altında “Messenger’da Engellendi” yazmaktadır ve bu kişiler mesaj ve arama engelli olan kişilerdir. Kişinin yanındaki “Engellemeyi Kaldır” bağlantısına dokunun ve açılan pencerede “Messenger’da Engellemesini Kaldır” seçeneğini seçin. Böylece kişinin engeli kalkmış olacaktır.

Facebook Messenger Mesaj Engeli Kaldırma

 

Messenger’da Facebook Kişi Engeli Kaldırma

Yukarıda anlattığımız Mesaj Engeli kaldırma yöntemindeki adımları takip edip Engellenen Kişiler bölümüne gelin.

Burada facebook’ta engellediğiniz kişilerin adının altında “Facebook’ta Engellendi” yazmaktadır. Bu kişinin yanındaki “Engellemeyi Kaldır” bağlantısına dokunun.

Kişi Facebook’ta engelli olduğu için karşınıza bir uyarı penceresi çıkacaktır. “Facebook’ta Engellemesini Kaldır” bağlantısına dokunun.

Sizi facebook internet sitesine yönlendirecektir ve karşınıza engellediğiniz kişiler çıkacaktır. Buradan engellini kaldırmak istediğiniz kişinin yanındaki “Engellemeyi Kaldır” butonuna dokunmanız yeterlidir.

Messenger’da Facebook Kişi Engeli Kaldırma

Facebook Messenger engel kaldırma işlemleri bu kadar. Konu hakkında yaşadığınız problemleri bizimle paylaşabilirsiniz.

Facebook Messenger Yüklemeden Mesajları Okuma

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.