iMessage Kaydı Nasıl Silinir?

iMessage Kaydı Nasıl Silinir

iPhone’dan başka bir marka telefona geçiş yaparken ayarları sıfırlamanız ve verileri silmeniz önemli. iMessage mesaj sistemindeki mesaj kaydınızı nasıl silebileceğinizi anlattık.

Apple marka olmayan bir telefon kullanmaya başladıysanız ve bir iPhone’dan gönderilen SMS’leri alamıyorsanız çözüm iMessage’ı kapatmak olabilir.

Eğer iPhone hala sizde ise SIM kartınızı iPhone’a takın Ayarlar > Mesajlar bölümünden iMessage’yi kapatın ve daha sonra Ayarlara geri dönerek Facetime’ı seçip Facetime’ı da etkisizleştirin. Eğer iPhone artık sizde değilse Apple bunun için de bir çözüm sunuyor.

imessage-kaydini-silmek

Buradan telefon numaranızı girebildiğiniz bir metin kutusu sizi karşılıyor. iMessage kaydını silmek istediğiniz telefon numarasını girdiğinizde size bir onay kodu gönderiliyor. Size gelen bu kodu girdiğinizde iMessage kaydınız o numaradan silinmiş olacak. Ters giden bir durumda Apple’ın web sitesi size yeni seçeneklerle yardımcı oluyor.

Bu servis ile Apple marka olmayan bir mobil telefonu kullananların SMS ulaşmaması sorununa çözüm getirilmekte. Son bir hatırlatma olarak artık iPhone kullanmayacaksanız veya iPhone’unuzu satacaksanız mutlaka içinde yer alan tüm hizmetleri durdurmanızı ve tüm ayar, verileri sıfırlamanızı öneririz.

Kaynak: ShiftDelete

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir