Burger King Çalışma Şartları ve Maaşları 2023

Ülkemizin en büyük gıda zincirlerinden birisi olan Burger King, yabancı bir sermayeye sahip olmasına rağmen ülkemizdeki şubelerini genişletmeye devam ediyor. Aynı zamanda yüzlerce şubesiyle çalışan firma, ülkemizin ekonomik durumuna katkı da sağlıyor. Peki Burger King, bu kadar başarılı işler çıkarmasına rağmen personellerine ne gibi çalışma şartları sunuyor ve ne kadar maaş veriyor?

Burger King Çalışma Şartları

Burger King firmasında personellerin çalışma süresi 8 saat olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu sürecin içerisinde yemek ve çay molaları da dahil edilmiştir. Personellerine haftada bir günlük izin veren firma, bünyesinde bir yıllık çalışma süresini dolduran personellerine de 14+2 gün yıllık izin hakkı tanıyor. Son olarak firmanın vardiyalı bir şekilde çalıştığını da belirtelim.

Burger King Maaşları

Burger King maaşlarına göz attığımız zaman, kesinlikle sabit bir maaşın olmadığını görebiliriz. Çünkü firma, personellerinin rütbelerine ve tecrübelerine göre maaş veriyor. Peki nedir bu rütbeler?

Ekip Üyesi Maaşları: Ekip üyeleri, firma bünyesinde yeni işe başlayan personellere denir. Personeller asgari ücretten %10 daha fazla maaş almaktadır.

Servis Uzmanlığı: Firmada çalışmaya başladıktan sonra, 3.ayda personel olarak servis uzmanlığı sınavına girebilirsiniz. Servis uzmanlığında hamburger yapımı ve gramaj ayarları hakkında sizlere 100 soru sorulur. 100 sorudan 80 net yapabilirseniz, servis uzmanı olarak maaşınızı %5 arttırabilirsiniz.

Supervisor: Firmada Supervisor olduğunuz zaman, artık ayak işleri yapmak yerine firmayı denetleyebilirsiniz. Bulunduğunuz şubeyi denetleyerek işlerin yolunda gitmediği zamanlarda müdahale edebilirsiniz. Firmada 6 aylık çalışma sürenizi doldurduktan sonra sınava girebilir, kazanırsanız maaşınızı %25 arttırabilirsiniz.

Vardiya Müdürlüğü: Firmada çalışma süreniz 1 yıl olduktan sonra, vardiya müdürü olmak için sınava girebilirsiniz. Vardiya müdürü olduğunuzda vardiya saatlerini ayarlayabilir, maaşınızı %80 oranında arttırabilirsiniz.

Burger King firmasında ön başvurunuz kabul olduğu zaman, işe başlamak için bazı belgeler götürmeniz gerekecek. Bu belgeler arasında nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık belgesi, öğrenci belgesi, 4 adet vesikalık fotoğraf, ikametgah ve sabıka kaydı belgeleri yeterli olacaktır.

Sevebilirsin...

6 Yanıt

  1. Bilal dedi ki:

    Ne mezunu olmak lazım

  2. Farukokce dedi ki:

    Ben suan calısıyorum burgerking de herkese tavsiye ederim sicil kaydınız yoksa sıkıntı yok yazdıldıgı gibi 8 saat calısma suresi var sizden istenilen belgeleri tamamlayıp goturuyosunuz 2 gun icinde ise baslıyosunuz

  3. Ahmet can dedi ki:

    Kurye maışları ile yorum atabilirmisiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.