Altunbilekler İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2023

Yerel perakende zincirlerinden birisi olan Altunbilekler, Ankara merkezli büyük bir kuruluştur. Son zamanlarda yapılan yeni projelerle (Anka Gross) daha da yükselişe geçen Altunbilekler firması, yeni şubelerini açarken de hız kazandı diyebiliriz. Tabii ki yeni şubelerin açılmasıyla, yeni personel arayışı içerisine de giren firma, bakalım personellerine ne gibi şartlar sunacak ve ne kadar maaş ödemesi yapacak?

Altunbilekler Çalışma Şartları

Altunbilekler bünyesinde çalışan her personel, günde net olarak 8.5 saat çalışmaktadır. Çalışma süresi, birçok firma gibi ayrıştırılmadan molalara ek olarak belirlenmiştir. Kısacası günde 30 dakika çay ve yemek molası verebilir, 8 saat de net olarak çalışabilirsiniz. Personellerine haftada bir gün izin veren firma, haftalık değişen vardiya sistemiyle çalışmaktadır. Ayrıca bünyede 1 yıl boyunca çalışırsanız, 14+2 gün olan yıllık izin hakkınızı da talep ederek kullanabilirsiniz. Son olarak Altunbilekler şubelerinde fazla çalışmanız söz konusu olsa da, bu çalışma süreniz firma tarafından denkleştirilir ve personele geri verilir. Bunun dışında resmi ve dini tatillerde çalışırsanız mesai ödemesi alabilirsiniz.

Altunbilekler Maaşları

Firmada kasiyer, temizlikçi ve reyon personelleri asgari ücret almaktadır. Yalnızca kasiyerler, aylık olarak maaşlarının %5’i kadar kasa tazminatı alabilmektedir. Firmada kasap, şarküteri ve manav reyonlarında çalışan personellerin maaşları ise deneyimlere göre değişmektedir. Kısacası bu maaşlar, kişinin tecrübesine ve çalışma süresine göre asgari ücretten %50 daha fazla değer kazanabilir. Ayrıca firma yönetici maaşlarının da, personellere göre oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir