Uzun Süreli Bir İlişki Nasıl Bitirilir?

Hayat boyunca yaşanılan ilişkiler bazı durumlarda zorlayıcı ve karışık dönemler yaşamamıza sebep olabilmektedir. Ancak uzun süreli yaşanan ilişkiler elbette bazı durumlarda çıkmaza, anlaşmazlığa girebilmektedir. Bu durumlarda çok acı verici ve iki tarafı da üzecek bir karar alabilmek gerekebilmektedir. Bu durumlarda mecburiyet sonucu, iki tarafında kalıcı huzuru için bu kararı alabilmek gerekmektedir. Uzun süreli ilişki olduğu için bu ilişkiyi bitirmek zamanla, uzun süre içerisinde oluşan o güçlü bağı kırmayı gerektirdiği için zorlu bir durum olabilmektedir. İlişkinin bitmesinde birlikte pek fazla zaman geçirmeyişiniz, fazla konuşmamanız etkili olabilmektedir. Ve ayrıca elbette ki aldatma, parasal problemler ve iki bireyinde sinirli olması etken olabilir.

Öncelikle ayrılıp ayrılmayacağınıza kesin bir karar verin ve eğer kararınızın ayrılma yönünden olduğuna kanaat getirdiyseniz, öncelikle karşı tarafa açılış konuşması ile başlamaya özen gösterin. Sonrasında aranızdaki uyuşmazlıkları ve sebeplerini, onunla sizi ayrılmaya iten durumları nazik bir dille ona anlatın. Direkt olarak ayrılmak istediğinizi ona söylemeniz son derece saygısızca ve doğru olmayan bir hareket olacaktır. Karşı tarafı suçlayıcı yada suçlu hissettirici davranışlardan uzak durun ve olabildiğince pozitif, nazik ve hoş edici bir konuşma dilini kullanın. Bu durumu kaldırmasında yardımcı olarak ilişkinin karşı tarafın olabildiğince az yıpranarak sonlanmasını sağlamanız doğru bir hamle olacaktır. Bunu unutmadan adımlarınızı ve hamlelerinizi karşı tarafa huzur dili ile gerçekleştirin.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

3 Yanıt

  1. ilahi radyo dedi ki:

    Uzun süreli olduktan sonra bitirmesi de zor olur.

  2. clixsense dedi ki:

    Karşı tarafı kirmamak çok önemli, çok emek verilmiş ilişki için çok zor karar.

  3. Ne yazık ki gerçek hayatta insanlar ne yaşıyorsa ne hissediyor o oluyor. Kişilerin, şiirlerin, kitapların, önerilerin veya müzikler bir işe yaramıyor….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.