Erkek Arkadaşınızdan Nasıl Ayrılırsınız?

Çoğu insan yaşadığı ve yaşayacağı ilişkilerin bir ömür boyu, sonsuza dek sürmesini ister. Ancak bu maalesef ki pek mümkün bir durum değildir. Bazı durumlarda bir araya gelen çiftler anlaşamaz ve ilişkilerini sürdürmeleri imkansız bir hale gelir, çıkmaza girer. Bu durumda en doğru hamle ilişkinin sonlandırılması olacaktır. Erkek arkadaşınızla olan uyumsuzluğunuz, ilişkinizi yürütmenize büyük bir engel olacağı için bu ilişkiyi sonlandıracak olmanız sizin yararınıza olacak bir harekettir. Ayrılmak, bunu karşı tarafa söylemek elbetteki zor bir durum olsa da gelecekte büyük zorluklar, acılar ve hüsranlar yaşamamak için bunu göze almak gerekmektedir. Ayrılmak istediğinizi zamana pek yaymadan, kısa bir zamanda erkek arkadaşınıza söylemelisiniz.

Erkek arkadaşınızı sizinle beraber daha fazla plan yapmasından önce bu işi sonlandırarak, ikinizin de daha az yıpranarak bu duruma son vermesini sağlayabilirsiniz. İlişkinize ayrılırken bile sadık olmayı da unutmayın. Bu erkek arkadaşınızın iyi hissetmesini sağlayacaktır. Onu daha az üzere bu durumu izah edebileceksinizdir. Erkek arkadaşınıza sizi ayrılığa sürükleyen, getiren hususları söyleyin, onu kırmadan ve incitmeden bunu yapmaya dikkat edin. Asla onu aşağılar nitelikte, kötüleyici sözler ve kelimelerle nitelendirmeyin. Bu kararınızı erkek arkadaşınıza yüz yüze söyleyin ve kızgınlıkla bir konuşma içerisinde olmayın. Bu hususlara dikkat ederek dostça, gayet hoş bir şekilde, ne o ne de siz kırılmadan erkek arkadaşınızdan ayrılma durumuna sahip olabilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

2 Yanıt

  1. genel blog dedi ki:

    Böyle bir düşünceniz varsa yüzüne söyleyin. Eğip bükmeye gerek yok. Karşınızdaki de insan, bunu asla unutmayın. Belki de en önemlisi; sizden sonrada sevecek bir kalp bırakmayı unutmayın!

  2. Blogunuz çok güzel severek takip ediyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir