Erkek Arkadaşla Konuşulabilecek Konular Nelerdir?

Erkek arkadaşınızla buluştuğunuzda çok sık bir şekilde sessiz bir ortam oluşuyorsa bunun önüne geçmek için buluşmadan önce ne gibi konuları konuşmak istediğinize karar vererek, sessiz zamanların sayısını azaltabilirsiniz. İşte bu yazımızda sohbetinizde ki sessizleri ne gibi konularla giderebileceğinizden bahsedeceğiz. Mesela onunla alakalı olarak ona sorular sorabilirsiniz. Böylelikle ikinizde rahat hissederek, sohbetin devamını karşılıklı olarak getirebileceksiniz. Bir diğer erkek arkadaşla konuşulabilecek konu, haberler olabilir. Bu sebeple güncel haberleri takip etmeniz iletişiminize, sohbetinize iyi bir katkı sağlayacaktır. Bir diğer konuşulabilecek konu ise varsayımsal sorular ile yapılabilir. Yani erkek arkadaşınıza “Hayatının ona ermesine 8 saat kalsa, bu süre içerisinde ne yapmak isterdin?” gibi bir soru yada “Profesyonel anlamda bir sporcu olsan, hangi spor dalında bunu olmak isterdin?” gibi daha çeşit çeşit varsayımsal sorular ile sohbetinizin devam etmesini, sessizliklerin en aza indirgenmesini sağlamanız mümkündür.

Daha sonrasında ondan sizin bilmediğiniz bir şeyi size söylemesini isteyebilir, aranızda ki bilinmeyen hoş şeyleri sohbetinize katmayı sağlayabilirsiniz. Daha önce hiç duymadığınız bir şeyi söylemesini isteyerek güzel vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca onunla spor üzerine de konuşabilirsniz. Tahmin edeceğiniz üzere pek çok erkeğin spora ilgisi bulunur. Unutulmaması gereken bir hususta karşı tarafı iyi bir şekilde dinlemenizdir. Aktif dinleyici rolünü yitirmemenizdir. Sohbeti başlatmak için ise şu soruları ona sorabilirsiniz ve bundan önce kendiniz olmayı, fikirlerinizi dürüst bir şekilde dile getirmeyi unutmamalısınız. Sorular şöyle:

  • Şimdiye kadar yaptığın en cesurca şey neydi?
  • Ne kadar para seni mutlu etmeye yeter?
  • Eğer evcil bir hayvan besleyecek olsan bu ne olurdu? Ve adını ne koyardın?
  • Şimdiye kadar birisine aldığın en güzel hediye neydi?

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir