Pompei Filmi ve Konusu (2014)

Milattan önce 79 yılında, Vesuvius volkanı hareket halindedir ve bulunduğu antik Pompeii şehrini tehdit altına almıştır.Köle Milo özel bir kabilenin son kalan üyesidir.Gemilerde çalışmaktadır.Özellikle atların dilinden çok iyi anlayan Milo Pompei kentine satılmak üzere getirilirken şehrin zengin tüccarının kızı Cassia ile karşılaşır ve aşık olur.Ancak Roma’dan general Corvus Pomopei de yatırım yapmak için gelmiş ve Cassia’yı beğenmiştir.Ailesinin hayatına karşılık Corvus ile evlenmeyi kabul eden Cassiya Milo’nun gladyatör olarak arenaya çıktığını görür.Milo’nun rakibi ise o zamana kadar yenilmemiş ve Milo’yu yendiği taktirde özgürlüğüne kavuşacak olan ünlü gladyatör Atticus’tur.Ama işler General Corvus’un beklediği gibi gitmeyecek ve Milo’nun çıktığı arenada işler değişecektir.

İyi film vaat ettiğini yerine getiren filmdir.2014 ABD-Almanya-Kanada ortak yapımı olan Pompei filmi maalesef çok şey vaat edip vaat ettiklerinin hiçbirini yerine getiremeyen bir film. İlk başta vasat bir Gladyatör-Spartaküs karışımı. Ama her ikisinin de çok gerisinde. Filmin ilerleyişi boyunca Gladyatörün köle olarak satılıp nasıl krala karşı çıktıysa, Pompei’nin Milo’suda aynı yolu izlemiş. Gladyatör okulunda ise Spartaküs’ün sahneleri Milo’nun Pompei’ne uyarlanmış ama gayet yavan bir şekilde. Belki Pompei’nin yok olma sahnelerinin filmi kurtaracağını düşündük ancak bu sahnelerde insanın ilgisini çekmiyor ve film görsel efekt olarak da sınıfta kalıyor. Oyunculuk olarak öne çıkarabileceğimiz bir performansa filmde rastlanmıyor.

Aksiyon macera filmi olan Pompei filmi setrettiğinizde çok akılda kalmıyor. Vakit varsa seyredilebilir.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

8 Yanıt

 1. tek taş dedi ki:

  Soluksuz izledim diyebilirim tam bir aşk ve dram filmi ama IMDB puanın o kadar düşük olmasına şaşırdım.

 2. Teknoloji dedi ki:

  Süper bir film konusu aşk ve dram olsada görsellik olarak ön planda olan bir film.

 3. Ahmet Öztürk dedi ki:

  Yönetmen Paul W.S. Anderson gene çok güzel bir iş çıkarmış. 1 saat 45 dakikanız kesinlikle ziyan olmaz ve keyifli zaman geçirirsiniz. Ama bu filme yüz milyon dolar para harcanmasını anlayamadım. Film içinde bu paranın nereye gittiğini anlayamadım.

 4. tekhdfilmizle dedi ki:

  Günün film önerisi #Pompeii. Sıkılmadan izlediğim harika bir filmdi gerçekten. Film severler bu filmi kesinlikle izlemelisiniz diyorum..

 5. Pisi izle dedi ki:

  Evet bahsedilen gibi Gladyatör-Spartaküs karışımı ekranlara taşınmış gibiydi. Fakat yinede tam anlamıyla vakit kaybı olarak değerlendirmemek gerekli, vakit geçirtecek bir film.

 6. Racon Dizisi dedi ki:

  Filmi izlemek için ilk başta tereddüt etsemde izlemeye başladıktan sonra izlemekten keyif aldım. Aşk ve adrenalin’ in bir arada olduğu nadide filmlerden biri olması özellikle her yaştan ve cinsiyetten insanın izlemesinde etkili olmuştur.

 7. Çiçek gönder dedi ki:

  Fİlmi çıktığında büyük bir hevesle bilgisayar başına geip izledim,ama kesinlikle beklentilerimi karşılayan bir film olmadı.Günümüzdeki teknolojik filmlerden sonra bu filmin görsel efektleride işin açığı hoşuma gitmedi.Sonuç olarak hocam hiçmi izlenmez yani derseni boş vakitinizde izlemeye değer bir film diyebilirim.

 8. komedi filmleri dedi ki:

  Filmi gecen gun sevgilimle izledim ve neredeyse ikimizde agliyacaktik. O kadar guzel cekmisler filmi herkeze izlemesini tasviye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.