Robocop 3 Filmi ve Konusu

Yakın gelecekte ABD ülke dışındaki savaşlarda robotları kullanmaktadır. Böylece Amerikan askerlerinin hayatları güvence altına alınmıştır. Robotları üreten şirket OmniCop aynı uygulamanın ülke içinde olmasını istemektedir.Bunun için yoğun bir medya çalışması yapar. Ancak senato robotların gerektiğinde doğru kararlar veremeyip masum sivilleri öldüreceğini söyler ve projeyi kabul etmez. Bunu üzerine şirket yarı robot yarı insan bir model için çalışmaya başlar. Bu modelde insan zekası ve duyguları olacağı için daha kontrollü olacaktır. Uygun aday dedektif Alex Murphy’dir.Bir çete ile savaşında arabasına bomba konmuş ve çok ağır yaralanmıştır. Robocop projesine dahil edilir.Ancak hala bir insan gibi düşünmekte ve bir robotun vereceği kararları bazen vermemekte bazen de geç vermektedir. Şirket Proje sorumlusu Dr.Dennet Norton’u durumu düzeltmesi için zorlar.Doktor Alex’in tüm insani duygularını törpüler ve onu tam bir makineye dönderir. Ancak Alex gene de bazı duygularını kaybetmemiştir.

 Robocop 3 Filminin konusu kısaca böyle. Bir devam filmi olan Robocop 3 gelişen  bilgisayar teknolojisinden yararlanarak efekt yönünden diğer serilere göre daha zengin bir kullanım sunuyor. Önceki serilere göre içerikte verilen mesajlar fazla. İlk filmlerde Alex sadece bir polisken ailesel durumundan fazla bahsedilmezdi. Yeni filmde ve oğluyla olan ilişkisi de ön plana çıkarılmış.Gene,son filmde robotların  duygusal eksiklerinin yaratacağı sorunlar ele alınmış. ABD’nin başka ülkelerde uyguladığı teknolojiye kendi ülkesinde izin vermemesi bir başka tartışma konusu.

Film ayrıca geleceğimiz hakkında da ipuçları içeriyor. Uzuvlarını kaybeden insanlara takılan protezlerdeki ustalık ve işlevsellik merak uyandırıyor.Filmin aksiyon sahneleri anlaşılır ve net. Robocop 3 filmi hem mesajları hem de dozunda aksiyon sahneleri ile izleyenleri memnun edecektir.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

6 Yanıt

 1. gabile sohbet dedi ki:

  Hayatımda İzlediğim En Güzel ve En Eğlenceli Filmdi. Aksiyon, Eğlence, Komedi Ve Daha Bir Çok Güzelliğin Bulunabileceği Bir Film.

 2. Altın Avcısı dedi ki:

  harika bir film gerçketen

 3. sohbet dedi ki:

  Robocop film serilerinin hepsini çok seviyorum hem çizgi filmi hemde filmleri uzun zamandır oynuyor. Sizde bu filmi paylaşmışsınız. Gerçekten harika bir film herkesin izlemesini tavsiye ederim.

 4. Yenisini çekmeleri çok saçma oldu. Eskilerin değerini düşürdüler.

 5. İndir Blog dedi ki:

  Filmi izledim beklediğimden iyiydi,izlemeyenlere tavsiye ederim…

 6. Kerem dedi ki:

  Iron Man filmi bu filmden sonra çıktı ama nedense Robocop Iron Man’in çakması gibi geliyor 😀

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.