LG G3 Nasıl Root Atılır?

LG firması tarafından üretilen ve çok üst düzey gelişmiş özelliklere sahip olan LG G3, kullanıcıların hemen hemen tüm ihtiyaçlarına maximum kalitede yanıt verebilecek bir cihaz. Gerek sistemi, gerek kamerası ve gerekse stabil çalışması gibi daha bir çok gelişmiş özelliklere sahip olan LG G3, ülkemizde de yavaş yavaş satışa sunulmaya başlanmış gibi görünüyor.

Peki LG G3 cihazını satın almış bir kullanıcı bu telefona nasıl root atabilir?

Artık her mobil cihaz kullanıcısı cihazına root atarak cihazın bütün yetkilerinin kendisinde olmasını istiyor. Şüphesiz LG G3 kullanıcıları da cihazlarına root atarak telefonun bütün kontrol ve yetkilerine sahip olmak ister. Peki LG G3 cihazına nasıl root atılır? Bu sorunun cevabına geçelim şimdi;

Öncelikle şimdi sıralayacağımız model listesinde yer alan bir LG G3 cihazına sahip iseniz bu root işlemini yapın, aksi taktirde lütfen bu yazımızda yer alan root işlemini yapmayınız.

LG G3 Root model listesi:

 • Kore modeli G3 (F400K/L/S)
 • Uluslararası modeli G3 (D855)
 • AT&T modeli G3 (D850)
 • T-Mobile modeli G3 (D851)
 • Kanada modeli G3 (LG-D852)
 • Spirint modeli G3 (LS990)
 • Verizon modeli G3 (VS985)

Şimdi model listesini inceledikten sonra root atma işlemine geçelim;

Cihazınızın %50’nin üzerinde şarj seviyesine sahip olduğunu kontrol ettikten sonra USB hata ayıklama seçeneğini cihazınızın ayar bölümünden aktifleştirin. Ayrıca dosyalarınızın yedeğini almayı ve orjinal USB kablosu kullanmanız gerektiğini unutmayınız.

Bu adresten IO Root adlı programı bilgisayarınıza indirin, daha sonra LG G3 cihazınızı uçak moduna alıp USB kablosu yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın. İndirdiğiniz dosyada root.bat adlı içeriği çalıştırın. Çalıştırdıktan sonra karşınıza bir CMD komut dosyası gelecektir onu enter yapıp ilerleyin.

İşte işlem bu kadar. LG G3 cihazınıza root atma işlemini tamamladınız.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

7 Yanıt

 1. Android zaten güvenlik açısından hassas bir platform bence yetkiyi ele geçirip güvenliğin üst düzeyde tutmak oldukça zor.

 2. Sivas dedi ki:

  Bu telefonu alacağım, biraz daha ucuzlamasını bekliyorum 🙂 bilgiler için teşekkürler.

 3. Erdem dedi ki:

  Makale için gerçekten çok teşeküür ederim. Şu an bir çok derdime deva oldunuz hocam, ellerinize sağlık

 4. Anlatım gayet güzel ancak görseller ile daha iyi anlatılsa güzel olur diye düşünüyorum. Bu yorumumu dikkate alırsanız beni de mutlu etmiş olursunuz.

 5. İnstadiet dedi ki:

  Teşekkürler abi g3 yeni almıştım ben bulamamıştım sayende çözdüm root olayını çok uğraşmıştım halbuki kolaymış diğer sitelerde yalan yanlış yazmışlar hep

 6. obesi stop dedi ki:

  benimde lg g3 im vardı ama nasıl root atacağımı bilmiyordum. iyi oldu bu

 7. kendin yap dedi ki:

  Ben root attım ama rootu kaldıramıyorum o sıkıntı garantiye verdiğimde garanti kapsamında değil demelerinden korkuyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir