Samsung Galaxy S5 Nasıl Root Yapılır?

Dünya devi Samsung, yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S5 cihazını kısa bir süre önce satışa sundu. Büyük rağbet gören Samsung Galaxy S5, ülkemizde de çok ciddi bir satış rakamına ulaşmış durumda.

Samsung Galaxy S5 telefonuna tam olarak yetki sahibi olabilmek ve telefonu daha stabil bir biçimde kullanabilmek için mutlaka root atmak gerekir.

Peki Samsung Galaxy S5 cihazımıza nasıl root atabiliriz?

Samsung Galaxy S5 telefonuna root atmak için öncelikle bu adreste ki Samsung Galaxy S5 root dosyasını indirelim. Daha sonra cihaza root atma programı olan Odin adlı yazılımı başlatalım. Ardından indirdiğimiz root dosyasının içerisinde yer alan tar.md5 dosyasını Odin programına yükleyiniz. Root işlemi için klasikleşen bir işleme geçtik, cihazın ses kısma, menü ve güç düğmelerine aynı anda basarak cihazımıza download moda alarak USB kablosu yardımıyla bilgisayarımıza bağlayalım. Tüm bunları eksiksiz bir biçimde yaptıktan sonra Odin programına gelerek Repartition adlı bölümün kesinlikle işaretli olmadığını kontrol edip emin olduktan sonra Start tuşuna basıp Samsung Galaxy S5 cihazımıza root atma işlemini başlatalım. İşlem tamamladıktan sonra cihazınızın yeniden başlayacaktır ve root yetkiniz aktif olmuş olacak. İşlemi tamamen tamamlamak için Google Play Store üzerinden SuperSu uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.

Önemli Not: Android 4.3 güncellemesinden sonra gelen bir özellik yüzünden sistem root atıldığını anlar duruma geldi. Bu sebepten ötürü root atıldıktan sonra cihazınız garanti dışı kalmaktadır.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

6 Yanıt

 1. paket arıtma dedi ki:

  teşekkürler s3 kullanıyorum sanırım s7 çıkmadan değiştirmeyeceğim 2 sene önce 1700 lira verdim s3 e acısı hala taze yüreğimde 🙂

 2. ilan ver dedi ki:

  Samsung S5 root işlemini detaylı olarak açıklamışsınız, teşekkürler fakat bu işlemi yapmadan önce telefon ayarlarına birşey olursa nasıl eski haline döndirebiliriz, açıkçası bu işlemi yapmaktan biraz çekindim.

 3. duran UNAL dedi ki:

  Samsung S5 root çok başaralı şuan kullanıyorum ve çok memnunum herkeze tavsiye ediyorum.

 4. Mustafa dedi ki:

  Teşekkürler sayenizde telefonuma root attım 🙂

 5. Teşekkürler baya faydasını gördüm

 6. harika bir anlatım olmuş teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.