Yaz Mevsimi için Ferah Evler Nasıl Oluşturulur?

Yaz mevsimine girdiğimiz şu günlerde, dışarının sıcağından kaçıp ferah evlerimize girmek istiyoruz. Peki, aydınlık ve ferah bir ev nasıl oluşturulur?

Eğer evde serinlik hissi uyandırmak istiyorsanız, mavinin tonları ile bunu yapabilirsiniz. Turkuaz –beyaz renk ikilisi evde serinlik hissi için ideal bir renk kombinasyonu olur. Koltuk ve yemek masasının etrafındaki sandalyelere beyaz kılıflar geçirirseniz aydınlık hissi artacaktır. Gene dış mekân aksesuarı olan rattan evin içinde kullanılabilir. Banyoda beyaz patineli ayna, beyaz havlular ve beyaz banyo setleri de evde bir hafiflik havası yaratacaktır. Aydınlık ve geniş mekân oluşturmak için beyaz gayet uygundur. Duvarlar ve mümkünse mobilyalar beyaza boyanabilir. Hasır ipler, kum tonları, deniz kabukları gibi aksesuarlar evin içinde bir sahil havası yaratarak serinlik hissine katkı sağlar. Belki zaman alacak ama koyu renkli metal eşyaların beyaza boyanması da etkilidir. Kırlentlere yazlık yüzler geçirilebilir. Yazın en favori kumaşı ketendir. Tekstilde keteni tercih ederseniz, daha hafif bir ev havası oluşturursunuz.

Ferforjeler yazın en çok tercih edilen dış mekân malzemesi. Bu malzemeden evin içinde de kullanabilirsiniz Gerek mobilya gerek aksesuarlarda ışığı geçiren malzemeler seçerseniz daha aydınlık bir atmosfer elde edersiniz. Cam ve Pleksi gibi malzemeler bunun için idealdir. Halıları kaldırıp yerine hasır ya da kilim serer iseniz, hem evin havası değişir hem de oda içindeki nem dengesini sağlamaya yardımcı olur. Yaz dekorasyonunda hasır kullanımı ile görsellik artacağı gibi evdeki statik elektrik yükü azalacağından, serinlik hissiyle beraber sağlığı da getirir.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

11 Yanıt

 1. harika bilgiler hepsinden faydalancagım emeğinize sağlık. özelikle keten kumaşından bolca yararlanacağım.

 2. çok faydalı bilgiler ellerinize sağlık teşekkürler

 3. Yaz aylarında sıkışık ve kalabalık bir görünüm sıkacaktır elbette, sizin verdiğiniz değerli bilgiler ile biraz olsun bunaltıcı havalarda nefes alabiliriz 🙂

 4. Bu faydalı bilgiler için teşekkür ederim ellerinize sağlık. Sitenizi takipdeyim.

 5. aslıcık dedi ki:

  Bence de hasır mükemmel bir seçim. Hem çok sade ve şık, hem de sağlıklı. işten yorgun argın eve geldiğimde tüm negatif enerjimi alıyor resmen.

 6. yemek tarifi dedi ki:

  Ev dekorasyonu hakkında faydalı bir bilgilendirme olmuş. Paylaşım için teşekkürler emeğinize sağlık.

 7. Yazın gerçekten bilgisayar başında vakit geçirirken bunalıyoruz. Bu yararlı bilgileri bizimle paylaştığınız için teşekkürler..

 8. Havlu Kenarı dedi ki:

  Evlerimizin düzeni hayatımızın düzenini etkiliyor. Teşekkürler yazı için.

 9. fatblock dedi ki:

  evlere bayıldım ferah ve aynı zamanda bir hayli genişlerr 🙂

 10. Mobilyalar dedi ki:

  Gerçekten güzel bilgilere değinmişsiniz. Canlı renkler kullanarak daha da ferah ortamlar oluşturabilirsiniz..

 11. Pembe dedi ki:

  Evimiz bizim yaşam alanımız. Evimizde yaptığımız dekorun ışıltısı, enerjisi bizim ruhumuza da yansıyor. Her zaman en uygun dekorasyon yapılması, kendi iyiliğimiz için en iyisidir evimizde. Yazınızda bunlara güzel değinmişsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.