Herkül: Efsane Başlıyor Filmi ve Konusu (2014)

M:Ö 1200 lü yıllardayız. Kral Amphitryon oldukça acımasızdır ve ele geçirdiği ülkeleri yakıp yıkmaktadır. Bu durumdan memnun olmayan Ay tanrıçasına dua ederek eşinin bu zalimliklerinin son bulmasını ister. Bir gece Tanrı Zeus tarafından hamile bırakılır. Kraliçe oğluna Herkül adını verir. Kral bu durumu öğrenir ve Herkül’ü gerçek oğlu olarak görmez. Tahtı için diğer oğlu Iphicles’i düşünmektedir. Girit prensesi Hebe’ye âşıktır. Ancak kral prenses için diğer oğlunu düşünmektedir. Herkül’den kurtulmak için onu tehlikeli görevlere çıkarır. Saldırıya uğrayan Herkül’ün birliğinde bir tek Herkül ve birliğin kumandanı kurtulur. Ancak saraya Herkül’ün öldüğü iletilir. Hebe istemeyerekte olsa Iphicles ile evlenmek zorundadır. Ancak kurtulan Herkül prensesi kurtarmak için harekete geçer ve geçtiği yerlerden kendisine pek çok katılan olur. Sonuçta kim olduğunu öğrenir zalim babasına ve kardeşine karşı mücadeleye girer.

Herkül-Efsane Başlıyor filmi Fantastik epik film kategorisinde yer alıyor. Film 2014 ABD yapımı. Mitolojik Herkül’ü düşündüğümüzde filmde karşımıza çıkan Herkül ile hikâyesi dışında bir benzerliği yok. Filmdeki Herkül olağanüstü güçlerinden arındırılmış ve tamamıyla insansı yetilerle donatılmış durumda. Bu haliyle türün diğer filmlerini(300 Spartalı vb) aşmaktan uzak. Aksiyon sahneleri ile bu türün başarılı örneklerinin gerisinde kaldığı gibi epik sinemanın büyüleyici atmosferini de yansıttığı söylenemez. Son yılların popüler aksiyon oyuncusu Scott Adkins ‘ın kral rolü oyuncu performansları içinde en iyisi.

Herkül-Efsane Başlıyor türün meraklılarını cazip etse de çok akılda kalacak gibi durmuyor.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

3 Yanıt

  1. güzel film izledim. biraz daha gerçekçi anlatılmış olanlar.

  2. Gerçekten Güzel bir Film

  3. Ben bu filmi izlemedim önerilere göre bakacağım uygun bir zamanda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir