Telefonun İnternetini Bilgisayarda Kullanmak

Artık internet hayatımızın önemli bir parçası olmuş durumda. Büyük veya küçük farketmeksizin her yaştaki insan internete az veya çok ilgi duyar duruma geldi. İnternetin hayatımızda bu kadar önemli hale gelmesinin sebebi de şüphesiz insanların artık istediği her şeyi internet üzerinden yapabiliyor olması.

Durum böyle olunca internet kullanıcıları her an her yerde internete bağlı kalmak istiyorlar. Bizde bunu düşünerek bu yazımızda mobil cihazınızda yer alan interneti bilgisayarınızda nasıl kullanabileceğiniz konusunda bilgiler vermeye çalışacağız.

Peki bunu neden yapıyoruz?

Bildiğiniz üzere mobil cihazlarda internet kullanımı oldukça ciddi bir biçimde arttı. Hal böyle olunca mobil cihazınızda bulunan interneti daha zevkli bir hale getirmek için mobil cihazınızda ki interneti bilgisayarda kullanmak isteriz. Birde eğer bilgisayarınızda internet yoksa telefonunuzda bulunan interneti mecburen kullanmak isteriz.

Geçelim yapacağımız işlemlere;

Bu işlemi yapmak için 2 farklı yöntem vardır. 2 Yöntemi de paylaşalım hangisi sizin için uygunsa onu kullanmayı tercih edersiniz.

 1. Yöntem: Telefonunuzda taşınabilir WİFİ özelliği varsa bu özelliği aktif edip ardından bilgisayarınızın Wirelless özelliği ile telefonunuzun ağına bağlanarak kullanabilirsiniz.
 2. Yöntem: Telefonunuzda Bluetooth yoluyla internet özelliği varsa Denetim Masası > Donanım ve Ses > Aygıtlar ve Yazıcılar > Aygıt Ekle bölümüne gelerek telefonunuzun Bluetooth aygıtını ekleyebilirsiniz. Bu eklemeyi yaptıktan sonra Denetim Masası > Donanım ve Ses > Aygıtlar ve Yazıcılar bölümüne gelip orada eklediğiniz Bluetooth aygıtına çift tıklayın. Açılan pencerede İnternet ve Telefon adlı bölüme gelip Bu numarayı ara yazan bölüme telefon numaranızı girip Bağlan butonuna tıklayıp işlemi tamamlayın.

Tüm işlemler bu kadar artık telefonunuzda yer alan interneti bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

11 Yanıt

 1. Mert dedi ki:

  Bundan 3-4 yıl önce USB kablolar ile bağlanmaya çalışıyorduk da, artık neyseki telefonlar wifi dağıtıyor

 2. Artık akıllı telefonlarda, özellikle Android cihazlarda bu özelliği kullanmak oldukça kolay. Ayarlardan gerekli işlemi yaptığımızda bilgisayarımız otomatik olarak internete bağlanıyor.

 3. denizli dedi ki:

  Öğrencilik zamanımızda Vodafonun bir hizmeti vardı onunla kablo ile pc bağlayıp nete girerdik. Tabi bir şey yapmak ölümdü ama ne yapıcan öğrencisin senin öyle ayda 49.90 ‘a internete verecek paran yok ki ha birde bunun telefonu var bide o vardı yani şimdi yalın adsl çıktı da kurtuldular :=)

 4. ama interneti acayip şekilde bitiriyor 🙂

 5. ilan sitesi dedi ki:

  Uzun zamandır ”telefonun internetini nasıl bilgisayarda kullanırım” diye düşünüyordum. Bu konuda nette araştırma yapsamda yeterli bilgiyi bulamamıştım. Yazınız gayet açık ve net anlaşılıyor teşekkür ederim. Yanlız bluetooth yoluyla bağlantıyı seçtiğimizde bağlantı hızında düşme yaşanıyor

 6. mobil video dedi ki:

  Telefon internetini bilgisayarda kullanmak bence cihazın özelliğinden çok, operatörün kalitesine bağlı. Şahsen bu konuda Turkcell rakipsiz.

 7. Uzun zamandır aradığım bir konuydu. Bakalım becerebilcek miyiz.
  Teşekkürler.

 8. Tarih forum dedi ki:

  Harika bi özellik hele avea’dan sınırsız internetin varsa 😀 tabi 2 gb’tan sonra düşüyo ama olsun herşeyi ordan yapıyorum 🙂

 9. Çam Yağı dedi ki:

  Teşekkürler çok faydalı oldu abi bu bilgi bazı yerlerde İnternet olmuyor bununla işimi görebilirim

 10. kendin yap dedi ki:

  Bilgi verici bir konu olmuş elinize sağlık otobüs yolculuklarında çok işe yarar özellikle

 11. Kodlama dedi ki:

  Paylaşım için teşekkür ederim. Çok faydalı bir makale olmuş. Çoğu zaman imdatımıza yetişen wifi paylaşma oldukça başarılı ve günlük kullanımızı kolaylaştırıyor. Sitenizde bu tür faydalı bilgilerin olması sevindirici.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir