Snapdragon 835 Alacak Üst Segment Akıllı Telefonlar

Snapdragon 835 işlemci nedir? Snapdragon 835 işlemci özellikleri nelerdir? Snapdragon 835 Alacak Üst Segment Akıllı Telefonlar hangileridir ?

Snapdragon 835 işlemci nedir?

Snapdragon 835  işlemci ve ağ konusunda öncü firmalardan olan Qualcomm’un tanıttığı ve  2017 yılında çıkacak olan üst düzey akıllı telefonlarda kullanılacak olan yeni işlemci serisidir.

Snapdragon 835 işlemci özellikleri nelerdir?

Snapdragon 835 14 Nano metrelik Snapdragon 821’e göre aynı alana %30 daha çok bileşen sığdırıyor. Snapdragon 821 işlemcisine göre %27 daha iyi bir performans gösteriyor. Snapdragon 835 işlemcinin en dikkat çekici özelliklerinden biriside  Quick Charge 4.0 teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde akıllı telefonlar %20 daha hızlı şarj olabilecek. Firmanın yaptığı açıklamaya göre 5 dakikalık şarj ile 5 saatlik ek kullanım süresi elde etmemiz anlamına geliyor.

Snapdragon 835 Alacak Üst Segment Akıllı Telefonlar

Snapdragon 835 serisi işlemciler  hangi akıllı telefon modellerinde kullanılacak? İşte Snapdragon 835 Alacak Üst Segment Akıllı Telefonlar

Snapdragon 835 Serili Samsung Galaxy S8

Bu noktada yeni seri işlemcilerin ilk olarak kullanılacağı telefonların Samsung’un yeni amiral gemisi telefonları olduğu açıklandı. Zaten Snapdragon 835 serisinin tanıtımında da Samsung ortaklığının olduğu gözlenmişti.

Snapdragon 835 Alacak Üst Segment Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy S8 içinde resmi tanıtım yapmamış olsa da telefonun yeni işlemcilerle beraber gelecek ilk marka olduğunu da neredeyse kesinleşti. Snapdragon 835 serisi ile gelecek olan amiral gemisinin özellikleri de şu an için net olarak belli değil. Fakat her ne kadar tanıtıma kadar olan dönemde teknik detaylar net olarak açıklanmasa da seride yer alacağı düşünülen bazı özelliklerde kesinleşmeye başladı.

Yeni seride kesinleşen özellikler arasında en çok dikkat çekeni ise sanal asistan özelliği. Siri yapımcısı şirketi satın almasının hemen ardından S8 serisine artık sanal asistan ekleyeceği kesinleşen Sasmung’un bunun için iki farklı ses kullanımı gerçekleştireceğini de belirtmişti. Tüm bu gelişmelerin dışında telefonda İris tarayıcısı gibi ekstra teknolojilerin yer alması da bekleniyor. Bunun dışında kalan özelliklerin ise tanıtımdan sonra belli olacağı düşünülüyor.

Oppo Find 9

Akıllı telefon pazarının yükselen modellerinden biri olarak gösterilen Oppo markasının Avrupa pazarına açılmasıyla beraber serinin Avrupa pazarı içinde yeni bir model hazırlığı içinde olduğu belirtilmişti. Yeni model için ise Oppo Find 9 ismi duyurulmuştu. Öncelikle bu modelde de henüz tanıtım olmadığı için resmi özelliklerin net olarak açıklanmadığını belirterek başlayalım.

Snapdragon 835 Alacak Üst Segment Akıllı Telefonlar

Fakat diğer serilerden farklı olarak telefonun birçok özelliğinin de yakın kaynaklar tarafından paylaşıldığını da biliyoruz. Bu paylaşımlarla beraber telefonun 5.5 inç ekran boyutuna sahip olacağı ekran teknolojisi için ise AMOLED ekran tercihi yapacağı iddia edildi. Çözünürlük değeri olarak 2K çözünürlük desteği sunacağı belirtilen serinin Snapdragon 835 serisi işlemcilerle gelmesi de bekleniyor.

Xiaomi Mi 6

Yeni seri işlemcilerle beraber piyasaya sürüleceği belirtilen modellerden birisi de Xiaomi Mi 6 serisi. Daha önce çerçevesiz ekranları ile beraber Mi Mix serisi ile akıllı telefon dünyasında tüm ilgiyi üzerine çekmeyi başaran markanın bu kez amiral gemisi modeli ile beğeni toplayacağı düşünülüyor. Yeni seride ise üç farklı sistem kullanılacağı da belirtiliyor.

Snapdragon 835 Alacak Üst Segment Akıllı Telefonlar

Bunlardan birisinin içerisinde ise Snapdragon 835 serisi işlemciler yer alacak. Üst segment üyesi olarak gösterilen yeni seri Snapdragon 835 işlemcili modelin teknik özellikleri de oldukça başarılı. Zira bu modelde markanın 4 GB Ram bellek miktarı kullanması ve ek olarak 32 GB depolama alanı sunulacağı da belirtilmişti. Snapdragon 835 serisinin dışında diğer modellerinde üretilip üretilmeyeceği henüz kesin değil. Zira marka bu konuda kullanıcılardan da yorumlarını istemiş ve hangi seri işlemci ile telefonların piyasaya sürülmesi konusunda geri bildirimler incelenmeye başlamıştı.

Surface Phone

Nokia’nın kısa süre sonra kendi akıllı telefon serileri ile yeniden piyasaya giriş yapacağını biliyoruz. Uzun bir süreden sonra Nokia’nın ilk akıllı telefonun kendi adı ile yayınlanacağının ortaya çıkması durumunda ise en büyük ilgi Microsoft’a gösterilmişti. Zira bu kararın ardından Microsoft çatısı altında çalışan markanın Microsoft telefonlarının sonunu getireceği düşünülüyordu.

Snapdragon 835 Alacak Üst Segment Akıllı Telefonlar

Fakat aslında durum beklenenden farklı gelişti. Zira Nokia’nın yeni seri akıllı telefonlarının hemen ardından marka üst segment yeni akıllı telefonlarının duyurusunu da yaptı. Surface Phone olarak adlandırılacağı açıklanan yeni akıllı telefonun ilk özellikleri de ortaya çıktı. Üst seviye telefon olması beklenen serinin Snapdragon 835 serili işlemcileri ile beraber geleceğini de belirtelim. Bunun dışında modelin 6 GB ve 4 GB Ram olarak iiki farklı versiyonunun da sunulacağı düşünülüyor.

Satın Alınabilecek Üst Segment’de En İyi 4 telefon

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.