Pokemon GO Hızlı Seviye Atlama Rehberi

Pokemon Go mobil platformların gördüğü bütün rekorları alt etmeye devam ederken, oyuncularda nasıl daha hızlı level atlarım derdine düştü. Geçtiğimiz haftalarda Android ve iOS platformu için yayınlanan oyunda çok çeşitli stratejiler üretiliyor ve rakip takımların GYM’lerini ele geçirmek için kıyasıya bir rekabet yaşanıyor. Bu blogda sizlerle rakiplerinizden geri kalmamanız için Pokemon GO Hızlı Seviye Atlama Rehberi hazırladık

Pokemon GO Hızlı Seviye Atlama Rehberi

 

1-Pokemon Go’da Neden Hızlı Seviye Atlamalıyız?

 

Hızlı level atlamanın bize ne kazandıracağını birkaç maddede inceleyebiliriz:

  • Yeni öğelerin kilidini açma
  • GYM’lere saldırırken rekabetten kopmama
  • Combat Power’ı yüksek pokemonları yakalama imkanı
  • Üst düzey ve nadir pokemonları daha kolay bulabilme
  • ve daha fazlası…

Pokemon Go’da her seviyede ulaşmamız gereken bir XP miktarı vardır. Oyunda çeşitli aktiviteler gerçekleştirerek bu XP yani deneyim puanlarına ulaşabiliriz. Peki nasıl XP kazanırız:

  • Pokemon yakalayarak
  • Pokemon Evolve ederek
  • GYM’lere saldırıp ele geçirerek
  • PokeStop’ları ziyaret ederek

Şimdi bu bilgileri cepte tutalım. Sırada asıl sorumuza cevap vermek var.

Pokemon GO Hızlı Seviye Atlama ve  kaliteli bir karakter yaratmak için yapmanız gereken birtakım işler var. Bir kere zaman ve sabır bizim anahtar kelimemiz olacak, bu yüzden birden yüklenme yapmayacağız. Şimdi bu noktada hepinizin sorduğunu tahmin ediyorum, “hızlı level seviye atlama rehberi diyor ama zamandan bahsediyor”, ne diyor bu çocuk diye. Amaç sadece Pokemon GO Hızlı Seviye Atlama değil, kaliteli bir pokemon antrenörü olup rakiplerimizden hep bir adım önde olmak. Bu bağlamda hızlı level atlamak birazda sizin çabanızla olacak bir aksiyondur. Hadi başlayalım.

2-Birçok PokeStop’ı ziyaret edin

 

Bir konuda anlaşalım, Pokemon Go yürümeden oynanmaz. Bunu bir spor oyunu olarak görmeniz gerekir. Hızlı level atlamanın ilk kuralı ziyaret edebildiğiniz kadar PokeStop ziyaret etmektir. (Bakınız :Pokestop Nedir? )

Bulunduğunuz bölgede yeterli sayıda PokeStop olmayabilir, toplu taşımaya atlayıp hem oyun oynayacak hem de sosyalleşebileceğiniz yerlere seyahat edin.

Mesela ben İzmir’de yaşıyorum, yaşadığım bölgede çok PokeStop olsada, haftada 1-2 kez Alsancak Kordon’a giderek hem deniz havasını içime çekiyor, hem yeni insanlarla tanışıyor, hem de bütün kordon boyunca birçok PokeStop ziyaret ediyorum. Böylelikle gidiş yolunda 1000’e yakın, dönüş yoluyla birlikteyse 2000 kadar XP kazanıyorum.

3-Karşınıza çıkan tüm Pokemon’ları yakalayın

 

Her nerede karşınıza çıkarsa çıksın bütün pokemonları yakalamaya özen gösterin. Türkiye tam bir Pidgey, Zubat ve Rattata cenneti olduğundan adım attığınız her yerde bu üç pokemona rastlayabilirsiniz.

Bu sizde “yine mi Rattata” algısı oluşturmasın. Bir pokemon demek 100 XP demek, ayrıca Evolve için gerekli olan 3 candy demek, onu geçtim sizde olmayan bir pokemonsa en az 600 XP demek. O yüzden atlamıyoruz, önümüze çıkan her şeyi yakalıyoruz.

4-Pokemonları Evolve etmeyi ihmal etmeyin

Rattata yakalamaktan bıkmamanız işte bu yüzden çok önemli. Elinizde yüzlerce Candy olması demek birden fazla Evolve yapabileceğiniz anlamına gelir. Daha önce evolve etmediğiniz bir pokemon varsa ve o pokemon sizde yoksa en az 1100 XP kazanacaksınız. Sizde varsa da her evolve’dan 500 XP alırsınız. Bu yüzden hızlı level atlamanın yolları aslında hep birbiriyle bağlantılı. Sizde farkettiniz değil mi? (Yardımcı olabilir :Evolve Hesaplama Aracı )

5-Yürümenizin bir anlamı olsun, yumurta kırın

 

Pokemon GO Hızlı Level Atlama da Pokestop ziyaret ederken ve pokemon yakalarken zaten yürümüş oluyoruz. Bu aşamada PokeStop’lardan bize gelen Egg’leri açmayı da unutmuyoruz. 2, 5 ve 10 km’lik yumurtaları kırdığınızda sizde olan veya olmayan pokemonlar elde edersiniz. Üstelik çok iyi miktarda XP kazanırsınız. (Bakınız :Hangi Yumurtadan Hangi Pokemon Çıkar ? )

6-Lucky Egg: Hızlı level atlamanın baş mimarı

 

Pokemon Go’da hangi item’ı çok seviyorsunuz diye sorsalar hiç düşünmeden Lucky Egg derim. Her yaptığınız işlemde 30 dakika boyunca size 2 katı XP veren bu mucize item, oyunda hızlı level atlamanın baş mimarı diyebilirim. Bir de Lure Module açılan yerlerde kullanırsanız tadından yenmez.

7-Lure Modüle gördüğünüz yere oturun, Incense açmayı da unutmayın

 

Lure Module gördüğünüz yere oturursanız üzerinize her 4-5 dakikada bir pokemon düşer ve bir önceki başlıklarla harmanladığınızda kazanacağınız XP miktarının haddi hesabı yoktur. Bulunduğunuz bölgede 2 Lure Module açıksa ve Lucky Egg’iniz varsa 2-3 saat içerisinde 5-6 Level birden atlayabilirsiniz. Tabii Incense’in etkisini de unutmamak gerekiyor. Sizin kokunuzu alan her pokemon yanınızda belirecek ve daha çok pokemon yakalayabileceksiniz. (İlgili Yazı :Pokemon GO Lure Nedir? )

8-GYM savaşlarından kâr etmeye bakın

Açıkçası GYM ele geçirmeyi günlük Stardust ve Pokecoins vermesi açısından önemli bulanlardanım. Elimde 5 adet GYM bulunmasından ziyade yol üzerinde karşılaştığım GYM‘lere saldırıyor ve günlük ihtiyacım olanı kazanıp yoluma devam ediyorum. Saldırırken de ciddi oranda XP kazanıyorum. Kazanabileceğinizden emin olduğunuz GYM’lere saldırın, iyi oranda XP alacağınızı garanti ederim.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir