En Güçlü 10 Pokemon

Pokemon Go’nun en güçlü eğitmeni olmak istiyorsanız, en güçlü pokemonlara sahip olmanız gerekiyor. Bu listede oyunun En Güçlü 10 Pokemon nu bulacaksınız.

Pokemon Go furyası aldı başını gidiyor. Uzunca bir süre de aramızda olacağa benziyor. Ufak tefek güncellemeler olsa da oyunun şu haliyle birçok eksiğe sahip olduğunu söylesek yanlış olmaz. Ama yine de milyonlarca kişi tarafından oynanıyor.

Bu milyonlarca kişi arasında bir farkınız olsun istiyorsanız en güçlü pokemonları yakalamaya çalışmalısınız. Listemizde şu ana kadar keşfedilen pokemonların en güçlülerini sıraladık. Sıralamayı yaparken efsanevi kuşları ve Mew-Mewtwo ikilisini ayrı tuttuk. Sonuçta bu pokemonları halen gören ya da yakalayan yok.

En Güçlü 10 Pokemon

Dragonite

pokemon-dragonite

Her pokemon ustasının edinmek istediği en güçlü pokemonların başında Dragonite geliyor. 3 evrim aşamasına sahip olduğu için ve oldukça nadir bulunduğu için Dragonite’a sahip olmak bir hayli zor.

Oyunun en güçlü saldırılarının ejder tipi olduğu düşünülürse Dragonite’ın saldırıları yabana atılacak gibi değil. Dragonite, 3500 CP değerine kadar yükselebiliyor. Can barı da bir hayli yüksek.

Snorlax

pokemon-snorlax

Uyku bazen en güçlü saldırınız olabilir. Snorlax da bunun kanıtı olsa gerek. Bu uyuyan pokemonu bulmak oldukça zor. 10kmlik yumurtalardan düştüğü biliniyor. Ama eğer Snorlax’a sahip olursanız yerel Gym’inizi rahatlıkla koruyabilirsiniz.

Snorlax, XL boyutunda bir pokemon olduğu için oldukça can acıtan saldırılar yapabiliyor. Yüksek can değerine sahip olmasının yanı sıra 3112 CP değerine de ulaşabiliyor.

Arcanine

pokemon-arcanine

Benim de favori pokemonlarımdan biri olan Arcanine, 2983 CP’ye kadar yükselebiliyor. Ateş saldırılarının yanı sıra oldukça hızlı olan Arcanine listenin üstündeki pokemonlara göre daha kolay bulunabiliyor. Bolca Growlithe yakaladıktan sonra evrim geçirirseniz Arcanine’nın gücünü diğer eğitmenlere gösterebilirsiniz.

Lapras

pokemon-lapras

Konu pokemon olunca sadece saldırı yapmayı düşünmeyin. Defansif pokemonlar da hayat kurtarıcıdır. Lapras da bunun bir kanıtı.

Su ve buz saldırıları yapabilen Lapras, toplamda 2980 CP değerine ulaşabiliyor. Hızlı değil ama yüksek canıyla Gymlerin vazgeçilmezi haline geldi.

Exeggutor

pokemon-exeggutor

Civarda yakaladığınız Exeggcutelar’ın işe yaramadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü evrimleşmiş hali olan Exeggutor hem çimen hem de psişik saldırılarıyla eğitmenlerin en sevdiği pokemonlardan biri haline geldi.

2995 CP değerine kadar ulaşabilen Exeggutor’un saldırı değerini yabana atmamak lazım.

Vaporeon

vaporeon-pokemon

Eevee’nin evrimlerinden biri olan Vaporeon ilk görüşte hoşunuza gitmeyebilir. Ama inanın bu üç kardeş arasında en güçlüsü Vaporeon. Su saldırılarını hızlı bir şekilde yapabilen Vaporeon, 2816 CP değerine ulaşabiliyor.

Gyarados

gyarados-pokemon

Kim derdi ki, o şapşal balık pokemonu en sonunda böylesine görkemli bir su pokemonuna dönüşecek? Gyarados sıklıkla olmasa da oyuncuların karşısına çıkan bir pokemon. Öte yandan 400 Magikarp şekeri ile hayata tutunmaya çalışan Magikarpınızı, Gyrados’a evrimleştirebilirsiniz.

Gyarados sağlam ejder saldırıları ve 2688 CP’ye ulaşan güç değeriyle mutlaka edinmeniz gereken bir pokemon.

Flareon

flareon-pokemon

Eevee’nin en güçlü 2. evrimi olan Flareon, Vaporeon kadar olmasa da hızlı saldırılarıyla düşmanlarını alt edebiliyor. Ateş saldırılarıyla üstünlük sağlayan Flareon, 2643 CP değeriyle de dikkat çekiyor.

Muk

pokemon-muk

Serinin en sevdiğim pokemonlarından biri olan Muk karşımızda. Balçıkla kaplı vücudu ve zehir saçan kokusuyla eğitmenler tarafından tercih edilmiyor olması üzücü. Ancak yüksek canı ve yüksek CP değeriyle, Gymlerin en iyi defans pokemonlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Toplamda 2602 CP değerine ulaşabilen Muk’un gücünü yabana atmayın derim.

Charizard

pokemon-charizard

Serinin belki de Pikachu’dan sonra en çok sevilen pokemonlarından biri olan Charizard, her oyuncunun edinmek istediği bir pokemon. Hem ateş hem de ejder saldırılarıyla düşmanına kabus gibi bir dövüş sunabiliyor.

Muk ile eş değerde olan 2602 CP’lik değeriyle pokemon eğitmenlerinin vazgeçilmezi.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.