Twitter Live Video Güncellemesi ile Gelen Özellikler

Facebook’tan canlı yayın yapmasını seven sosyal medya kullanıcıları artık Twitter’dan da canlı yayın yapabilecek. İşte Twitter Live Video Güncellemesi ile Gelen Özellikler

Popüler sosyal alardan Twitter sahibi olduğu Periscope uygulamasına gerek kalmayacak şekilde mobil sürümlerine canlı video özelliğini kattı.

Uzun zamandan bu yanı Twitter uygulamasında canlı yayın yapabilmeniz için Periscope kurmanız gerekiyordu son yapılan güncelleme ile beraber artık bu kadar detaya gerek kalmadan canlı yayın yapabileceksiniz.

Twitter Live Video Güncellemesi ile Gelen Özellikler

Son yapılan güncelleme ile beraber bundan sonra ayrı olarak Periscope kurmak zorunda kalmadan güncel olan Twitter mobil uygulamasını kullanarak uygulama üzerinden kolaylıkla canlı video yayını başlatabilme imkanına sahipsiniz.

Uygulama içerisinden yeni Tweet oluşturma butonuna basın ve ardından Canlı Yayın seçeneğini kullanmaya başlayın. Aynı zaman da yayın başlamanızdan önce yayına hazırlanma ve kendinizi hizalama imkanı veren uygulama içerisinde hazırlık ekranı bulunuyor.

Twitter Live Video Güncellemesi ile Gelen Özellikler

Hazır olduğunuz da yapmanız gereken Canlı Yayın onayı vermeniz ve bu aşamadan sonra artık canlı yayındasınız. Twitter uygulaması üzerinden takipçilerinize canlı yayın akışını sunabiliyorsunuz.

Twitter uygulamasından Video izlerken yorum yazabiliyorsunuz, ekran üzerinen tıklayarak kalp gönderebilir ve bununla destek olabilirsiniz.

Twitter Live Video Güncellemesi ile Gelen Özellikler

Yeni kullanıma sunulacak olan özellik ilerleyen günler içerisinde Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarına gelecek olan güncellemelerle yayına girecek. Sosyal platform devlerinden olan Twitter ‘ın resmi olarak yaptığı  açıklamasına göre Twitter live video uygulaması içeriğinden artık Periscope desteği yer alıyor ama bu gidişata bakılırsa Vine uygulamasında olduğu gibi Periscope’un da artık sonu yakın göründüğünü söyleyebiliriz.

Twitter Hesabınızın Onaylanma Şansını Arttıracak 9 Yöntem

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.