Oyun Deneyimini Arttıracak En İyi 4 Oyuncu Kulaklığı

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Oyuncu kulaklığı nasıl seçilir ? Oyun performansını ve  Oyun Deneyimini Arttıracak En İyi 4 Oyuncu Kulaklığı hangileridir ?

Gerek konsol gerekse de bilgisayar oyunlarının son yıllarda çağ atlamasıyla beraber bu alanda birçok yeni oyun aksesuarları da görmeye başladık. Öyle ki artık oyunlar kadar oyunların atmosferini en iyi şekilde kullanıcıya aktarmaya yarayan oyun aksesuarları da epey ilgi görüyor.

Oyun deneyimini çok daha eğlenceli hale getiren oyun aksesuarları arasında en çok ilgi gören kategorilerden bir tanesi de oyuncu kulaklıkları. Hem bilgisayarlar hem de konsollar için kullanılan özel kulaklıklar sayesinde oyun severlerin atmosfere tam olarak hissetmeleri de sağlanıyor. Peki, bu alanda tercih edilebilecek en iyi oyun kulaklıkları hangileri?

Oyun Deneyimini Arttıracak En İyi 4 Oyuncu Kulaklığı

Astro A50

Oyuncu serilere özel olarak çıkarılmış olan Astro A50 oyuncu kulaklıkları kafa tipi kulaklık modeli olarak karşımıza çıkıyor. Kablosuz tasarıma sahip olan kulaklıkların, 5.8 GHz kablosuz frekansının bulunması net ses bağlantısı için büyük bir ayrıcalık olarak gösterilebilir.

Oyun Deneyimini Arttıracak En İyi 4 Oyuncu Kulaklığı

Ses kalitesi açısından baktığımız da Dolby Dijital 7.1 ses sistemiyle bu alanda en iyi ürünlerden biri olan Astro A50, serisinin kullanıcılara sunduğu bir diğer ayrıcalık se mikrofon sistemi. Zira mikrofon sisteminde yer alan arka plan sesi engelleme sayesinde gürültü sesleri filtrelenebiliyor. Bu sayede karşı tarafa net ses verebiliyorsunuz.

Artıları: Dolby Dijital 7.1 ses kalitesi, malzeme kalitesi çok iyi, kablosuz olması, mikrofon ses engelleme özelliği

Eksileri: 1500 TL üzerinde fiyatı,

Fiyatı: 1500 TL-1600 TL

Logitech G933

Oyun aksesuarları için geliştirdiği modellerler adından sıkça söz ettiren firmalardan biri olan Logitech tarafından geliştirilmiş Logitech G933 serisi oyuncu kulaklıkları bu alanda en iyi ürünlerden bir tanesi. Kablosuz bağlantı ile kullanılan Logitech G933 serisinin en büyük özelliği ise kristal netliğinde 7.1 dijital ses sistemi bulunduruyor olması.

Oyun Deneyimini Arttıracak En İyi 4 Oyuncu Kulaklığı

Ses kalitesi konusunda bu özellikleri ile üst düzey deneyim sunan serinin bunun dışında çoklu ses karıştırıcı programlanabilir G serisi tuşlarına da sahip olduğunu belirtelim.

Son olarak ürünün en çok dikkat çeken özelliklerinden birisinin de yine kristal ses kalitesine sahip olan mikrofonları olduğunu da belirtelim.

Artıları: 7.1 ses teknolojisi, Kristal ses teknolojili mikrofon, programlanabilir G tuşları

Eksileri: Bağlantı hızı 2,4 GHz, diğer modellere göre ağır olması

Fiyatı: 700 TL – 1000 TL

Razer Kraken Pro

Oyun aksesuarı denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri olan Razer’ın oyuncu serisi kulaklıklarından biri olan Razer Kraken Pro, tasarım olarak beğeni toplayan modellerden bir tanesi.

Oyun Deneyimini Arttıracak En İyi 4 Oyuncu Kulaklığı

Ses kalitesi olarak üst düzey modellerden biri olan Razer Kraken Pro, dışarıdan gelen sesleri engellemek için özel bir kulaklık tasarımına da sahip. Bunun dışında tamamen katlanabiliyor olması kulaklığın taşınabilirliğinin kolay olmasını sağlamakta.

Artıları: Dışarıdan gelen sesleri engelleyici sistem, ses gücü, katlanabilir olması

Eksileri: kablolu olması, 7.1 gibi yeni teknolojilere sahip değil,

Fiyatı: 300 TL – 400 TL

Creative Sound Blaster Tactic3D Rage

Beğeni toplayan oyuncu kulaklıklarından birisi de Creative Sound Blaster serisi. Kablosuz kulaklıklardan biri olan seri 7.1 SBX Pro Studio paketine sahip.

Oyun Deneyimini Arttıracak En İyi 4 Oyuncu Kulaklığı

Böylelikle çok daha gerçekçi bir ses deneyimi sunan kulaklıkların tam olarak özelleştirilebilir ses ayarları da bulunuyor. 3D oyun ses teknolojisine sahip olan kulaklıkların farklı renk seçenekleri ile aydınlatma sunması ve bunun yanında 16 saate kadar pil ömrü sunması da büyük bir artı.

Artıları: SBX sistemi, ayarlanabilir ses özelleştirme, 7.1 sistemi, farklı aydınlatma sistemleri, pil ömrü

Eksileri: USB alıcısı büyük

Fiyatı: 500 TL – 600 TL

Uygun Fiyatlı En İdeal Oyuncu Mouseları

 

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.