Spor İçin Tercih Edilebilecek En İyi 4 Akıllı Bileklik

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Adımsayar, kalorimetre, mesafe ölçer, nabız ölçer özellikleri bulunan akıllı bilekliklerden spor yaparken hangi akıllı bilekliği tercih etmeliyim ? Spor İçin Tercih Edilebilecek En İyi 4 Akıllı Bileklik

Piyasada çok fazla akıllı bileklik bulunduğundan en iyisini seçmekte zorlanabilirsiniz. Önemli olan bilekliği hangi amaç için kullanacağınıza karar vermek.

Giyilebilir teknoloji pazarı her geçen gün biraz daha genişlemeye başladı. İlk olarak Google tarafından akıllı gözlük ile popülerleşmeye başlayan alan daha sonra akıllı saatlerle beraber zirveye çıkmaya başladı. Hemen ardından akıllı yüzükler hatta akıllı kıyafetler bile görmeye başladık. Bu şekilde sürekli olarak gelişen giyilebilir teknoloji alanının en çok ilgi çeken kategorilerinden birisi de akıllı bileklikler.

Smartband olarak bildiğimiz akıllı bilekler özellikle sporcuların en çok tercih ettiği ürünlerden biri haline geldi. Zira bu bileklikler adımsayar, kalorimetre, mesafe ölçer, nabız ölçer gibi birçok teknolojiye sahip. Bu sayede özellikle spor yapanlar spor verilerini kayıt altına alabiliyor ve akıllı telefon uygulamaları ile egzersizlerini de düzenleyebiliyor. Peki genele spor alanında kullanılan akıllı bilekler içerisinde en iyi modeller hangileri?

Spor İçin Tercih Edilebilecek En İyi 4 Akıllı Bileklik

Fitbit Charge HR

Spor yapanlar için en iyi asistanlardan biri olan Fitbit Charge HR akıllı bilekliklerin en büyük özelliği anlık kalp atış ve anlık egzersiz bildirimi yapabiliyor olması.

Egzersiz sırasında anlık olarak kalp atış hızını ölçebiliyor ve bu verileri anında akıllı telefonunuza gönderebiliyorsunuz.

Fitbit Charge HR

Bunun yanında bileklik ile beraber farklı ortamlarda farklı ölçütlere göre adım sayar özelliğini kullanabiliyorsunuz. Ekstra olarak kalori yakım hızını ve yakılan kaloriyi gösteren bileklik akıllı uyku programı sayesinde sessiz uyandırma işlemini de gerçekleştirebiliyor.

Son olarak bilekliğin OLED ekranında ekranı sayesinde arama ve bildirimleri de gösterebildiğini belirtelim.

Artıları: Anlık kalp ölçer, kalori ölçer oldukça başarılı, uyku sistem, aramaları göstermesi, geliştirilmiş adım sayar

Eksileri: Fiyatı, kayış kalitesi

Fiyatı: 700 TL

Fitbit Surge

Sporcular için en ideal olan bilekliklerden biri olan Fitbit Surge, aslında akıllı saatlere biraz daha yakın.

Özellikle koşu verilerini doğrudan gösterebiliyor olması ve anlık kalp atışı gösterimi yapması saatin beğeni toplayan özellikleri arasında.

Bunun yanında saatin diğer birçok spor branşı için de özel modları bulunması da büyük bir artı. Arayanı gösterme ve bildirim gösterme gibi spora yönelik bileklikler arasından ayrılmayı başaran Fitbit Surge, bu yönü ile beğeni toplamakta.

Fitbit Surge

Artıları: Anlık kalp atış verileri, farklı branşlara özel modlar

Eksileri: Ekran özellikleri, benzerlerine göre yüksek fiyatı

Fiyatı: 850 TL

Moov

Tasarımı ile dikkat çeken akıllı bileklik Moov, sporcular için özel üretilmiş olan bir ürün. Özel kordonu sayesinde ayak bileğine de takılabilen akıllı bileklik özellikle koşucuların birebire en yakın spor verilerini elde etmesini sağlamakta.

Moov

Hemen hemen her spor branşı için de verilerinizi bileklik ile tutabildiğiniz gibi Moov sesli koçluk hizmeti de sunuyor. Suya ve toza dayanıklı tasarımıyla beraber bu alanda en başarılı ürünlerden bir tanesi.

Artıları: Suya dayanıklı, sesli koç hizmeti, her spor branşı için ayrı bir modu bulunması, akıllı telefon uygulaması, pil süresi

Eksileri: kordon kalitesi

Fiyatı: 200 TL

Garmin Vivosmart

Sadece akıllı bileklik değil akıllı saat özellikleri de içeren Garmin Vivosmart, tüm spor verilerini tutmanıza yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra spor verilerinin sınıflandırılmasını da sağlıyor.

Garmin Vivosmart

Ekstra olarak üzerinde bulunan OLED ekran sayesinde hem akıllı saat görevlerini yerine getiren bileklik hem de gelen arama bilgileri ve bildirim bilgilerini de görüntülemekte.

Artıları: Akıllı saat işlevlerine sahip, OLED ekran, su geçirmez tasarım, mp3 oynatabilme

Eksileri: pil süresi

Fiyatı: 500-600 TL

iOS İçin 5 Egzersiz ve Spor Uygulaması En İyi 10 Android Spor Uygulaması

 

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.