Apple Watch Pil Süresi Nasıl Uzatılır?

Apple saatler ne kadar kullanışlı olursa olsun en çok bataryası uzun süre gittiğinde yararlıdır. Telefonla birlikte çalışan ve günlük hayatta işimizi oldukça kolaylaştıran Apple Watch’un pilinin daha uzun süre gitmesi için yapabileceğiniz bir kaç şey var. Ortalama 18 saat boyunca kullanabileceğiniz, özelliklerinden yararlanabileceğiniz Apple akıllı saatlerin sunduğu avantajlardan daha uzun süreli faydalanmak istiyorsanız Apple Watch Pil Süresi Nasıl Uzatılır konulu ipuçlarına göz atın ve adımları uygulayın.

Apple Watch Pil Süresi Nasıl Uzatılır?

Apple akıllı saati son sürüme güncelleyin.

Cihazların fazla pil harcamasının sebeplerinden biri de yazılımın stabil çalışmaması. Güncellemelerin gelme mantığı ise bu stabiliteyi arttırmak ve cihazların tam kapasitif performans göstermesini sağlamak. Eğer günlük hayatta akıllı saatin daha az pil harcamasıni istiyorsanız saatin iOS yazılımını son versiyona yükseltin. Bunun için iPhone’dan Akıllı Saatim > Genel > Yazılım Güncelleme’ye gidin.

iPhone yazılımını güncelleyin.

Bu öneri bazı kullanıcılara garip gelebilir. Nasıl olur da iPhone’u güncellediğimizde saatin performansı artar? Bu sorunun cevabı Apple akıllı saatin iPhone ile ortak zamanlı çalışmasının ve hem saat hem de telefon yazılımının randımanlı çalışması gerektiğidir. Başka bir deyişle akıllı saat bir aksesuardır, iPhone ise bu donanımların merkezidir. Akıllı saatimiz iPhone yazılımlarına ihtiyaç duyar ve binevi ondan beslenir. Örneğin; konuşmak için Bluetooth veya Wi-fi’a ihtiyaç duyarız. iOS güncellemelerinin çoğunda bağlantı teknolojisini geliştirmek için irili ufaklı paketler bulunur ve bu güncellemelerin cihaza yüklenmesi daha etkili çalışabilmesi açısından şarttır. Güncelleme yapmak için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye gidin.

Ayrıntılı anlatım için bakınız :

Apple Watch’u nasıl güncellerim?

Güç tasarruf modunu aktif hale getirin.

Tasarruf modunu etkinleştirdiğinizde kalp atış sensörü (nabız ölçer) inaktif duruma gelir ve daha az pil harcamanızı sağlar. Her ne kadar nabız ölçer sağlığımız açısından yararlı bir sensör olsa da pek çok kullanıcı tarafından kullanılmıyor. Eğer siz de bu fonksiyonun tarafınızca önem teşkil etmediğini düşünüyorsanız iPhone’dan Saatim > Egzersiz > Güç tasarrufu aç’a gidin.

Bluetooth’u telefonla bağlantılı kullanın

Eğer telefonda blutooth’u kapatırsanız, Apple Saat ve iPhone yalnızca Wi-Fi bağlantısıyla koordineli çalışacaktır. Ve bu hepimizce bilinen bir gerçektir ki Wi-Fi, Bluetooth bağlantısından çok daha fazla güç harcamaktadır. Bu yüzden Bluetooth’un her daim iPhone’da açık olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Bileklik özelliğini kapatın

Apple Akıllı Saat’in sunduğu en mükemmel özelliklerden biri de bileğinizi kaldırdığınızda saat ekranının otomatik olarak açılması ve hız ölçer olarak kullanılabilmesi. Fakat bu özellik zamandan tasarruf etmenizi sağlarken, diğer taraftan bataryanın tükenmesine yol açmakta. Bileklik çalışma modunu kapatmak için Saat içerisinden Ayarlar > Genel > Bileklik Kaldırmayı Kapatma’yı deaktif konuma getirin.

Apple Watch kadranınızı özelleştirme

Bildirimleri kapatın.

Akıllı saat sayesinde son gelen bildirimleri kontrol etmek daha kolay. Yapmamız gereken tek şey bileğimizi kaldırmak ve gelen bildirimlere dokunmak. Fakat bilmekte fayda var ki her bildirim pilin çabuk tükenmesine yol açmaktadır. Bu sebeple, sizin için önem teşkil etmeyen uygulama bildirimlerini kapatmakta büyük yarar var. Mesela paylaştığınız sevimli fare videosunu beğenenleri anında görmeye, görüntülemeye gerçekten ihtiyacınız var mı? Biz pek öyle düşünmüyoruz da.

Apple Watch Pil Süresi Nasıl Uzatılır? yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.