GYM Nasıl Savulunur?

Gym’ler Pokemon GO dünyasında yer alan özel noktalardır. Dev kuleler şeklinde simgelendiklerinden çok kolay bir şekilde harita üzerinde görülebilirler ve genellikle en üstlerinde bir Pokemon yer alır. Ancak oyunun diğer birçok mekaniğinde olduğu gibi gym’lerde esasında oldukça detaylı ve karmaşık bazı sistemlere sahipler. Şimdi gelin bunları inceleyelim, GYM Nasıl Savulunur  ve gym savunmasında kullanılabilecek en iyi Pokemon’lar hangileridir öğrenelim.

Gym Nasıl Savulunur?

Takımınızdan farklı renklere sahip gym’ler size rakiplerdir ve buralarda Pokemon’larınızı dövüştürebilirsiniz. Ancak bir de kendi takımınızın renginde olanlar var ki bunlar savunmanız gereken yerlerdir ve yaklaşık 20 saatlik bir savunma sonucunda gelecek bonusla buralardan bir miktar PokeCoin ve Stardust kazanırsınız, yani oyunun en değerli iki nesnesini.

GYM Nasıl Savulunur1

Daha önceki yazılarımızda değindiğimiz gibi aynı anda en fazla 10 farklı gym‘i her birinde maksimum 1 Pokemon olacak şekilde savunabilir ve bunların her birinden ayrı bonuslar kazanabilirsiniz. Örneğin, 10 gym’i 20 saat boyunca savunursanız 100 PokeCoin kazanırsınız gibi.

GYM Nasıl Savulunur2

Bu bilgiler gym’ler hakkında en temel detaylardı. Peki aslında gym‘ler içerisinde ne gibi mekanikler barındırıyor? Her şeyden önce bilmeniz gereken şey şu ki en yüksek CP‘li Pokemon bir gym için kullanılabilecek en iyi Pokemon anlamına gelmiyor.

Gym Savunurken Bilmeniz Gerekenler

CP faktörü gym savunurken dikkate almanız gereken bir şey değildir. Çünkü Pokemon’unuzun 20 saat boyunca o gym’i savunarak ayakta kalmasını istiyorsanız yüksek HP‘li olanlarını seçmeniz gerekir. HP yani Hit Point bildiğiniz gibi Pokemon’un adının hemen altında yer alan yeşil bar ve burada yazan sayıdır. Bu ne kadar yüksekse o Pokemon bir gym’i savunmak için o kadar uygun demektir. Yani gym savunmasında CP değil sağlık puanı önemlidir.

GYM Nasıl Savulunur3

Şimdi gelin bir sonraki sayfada oyunun en iyi gym savunan Pokemon’larının bir listesini görelim.

En İyi Gym Savunan Pokemon’lar

Gym’i savunurken seçilebilecek en iyi Pokemon’ların listesi en iyiden en az iyiye doğru aşağıdaki gibi sıralanıyor. Siz ise CTRL + F fonksiyonunu kullanarak listeden elinizdeki Pokemon’lardan hangisinin gym savunmasına en uygun olduğunu bulabilirsiniz.

GYM Nasıl Savulunur-5

Bu listede yer alan tüm Pokemon’lar sağlık puanlarının yüksek olması yönüyle dikkat çekiyorlar. Bu yüzden gym savunmasında diğer Pokemon’lara göre nispeten daha iyiler. Eğer bu listeden bir Pokemon elinizde yoksa o halde en yüksek sağlık puanına (HP) sahip olan bir tanesini seçerek işe başlayabilirsiniz. Daha fazla sorunuz varsa yorum bırakmayı unutmayın.

 

www.Tamam.org

www.Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.