Herkese Lazım 3 Android Kısayolu

Çoğu kullanıcı için Android akıllı telefon kullanmak çocuk oyuncağı olabilir. Ancak, işletim sistemi veya cihazınızın size sunduğu tüm özellikleri ve kısayolları biliyor musunuz? Aşağıda bahsedeceğimiz Herkese Lazım 3 Android Kısayolu belki sizin hayatınızı kurtarmaz. Ancak bazı işleri daha hızlı ve kolay bir şekilde halletmenize yardımcı olabilir.

Herkese Lazım 3 Android Kısayolu

Aramaları mesajla reddet

Gelen herhangi bir aramaya cevap veremediğiniz zaman akıllı telefonunuzun karşıdaki kişiye meşgul olduğunuzu ve daha sonra dönüş yapacağınızı mesaj atan bir sekreter gibi çalışmasını ister misiniz? Bir çok akıllı telefonda bu özelliği Telefon –> Ayarlar –> Arama reddetme –> Hızlı cevap veya buna benzeri bir yönerge ile bulabilmeniz mümkün. Burada, aramayı reddettikten sonra gönderilecek hazır mesajlardan birini seçebilir, yada mesajınızı kendiniz yazabilirsiniz.

Tek hareketle kamerayı açma

Bulunduğunuz her yerde anlık fotoğraflar yakalamayı seviyorsanız, kamera uygulamasını açmak için telefonunuza oldukça hızlı davranmanız gerekiyor. Bir de kilit açıp kamera uygulamasını bulana kadar iş işten geçmiş olabiliyor. Şanslısınız ki birçok akıllı telefonda bunun bir kısayolu bulunuyor. İşte bunlardan en popüler olanları:

  • Nexus 5X ve Nexus 6P : güç tuşuna iki defa basmak
  • 2015-2016 Samsung cihazlar: ekranın altında bulunan home tuşuna iki defa basmak
  • LG akıllı telefonların genelinde: ses kısma tuşuna iki defa basmak

Kişi wigdet’ı ekleyin

Favori kişinizi ana ekrandaki ikonu üzerinden tek tuşla aramak mı istiyorsunuz? Bunun için ana ekranınıza basılı tutun, widget’ları seçin, daha sonra çıkan widget’lar arasından Kişi 1×1 olanı bulun. Widget’a basılı tutup ana ekranınıza taşıdıktan sonra, kendiliğinden açılan rehberinizden eklemek istediğiniz kişiyi seçebilirsiniz. İşte bu kadar basit.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.