Facebook Tanıyor Olabileceğiniz Kişileri Nasıl Buluyor ?

Facebook daha fazla arkadaşlarınızın olması ve arayıp da bulamadığınız kişiler için ise size ‘’ Tanıyor olabileceğiniz kişiler’’ kısmıyla yardımcı olmaya çalışıyor. Peki Facebook Tanıyor Olabileceğiniz Kişileri Nasıl Buluyor ?

Facebook‘da size gelen arkadaşlık istekleri haricinde, ara sıra size sunulan arkadaşlık tavsiyeleri oluyor. Bu tavsiyelerde zaman zaman tanıdıklarınız ve tanımadıklarınızı dahi görüyorsunuz. Hatta ve hatta listenizde olmayan akrabalarınıza bile rastlamanız mümkün oluyor.

Facebook’un inanılmaz senkronize alt yapısıyla sizlerde tanıyor olabileceğin kişiler seçeneği ile yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Son zamanlarda tanıyor olabileceğin kişiler seçeneğinde farklı farklı kişiler görüyorsanız, hoşlandığınız kişiler çıkmaya başlıyorsa ya da nefret ettiğiniz çekindiğiniz kişiler çıkıyorsa bu neye işarettir tanıyor olabileceğin kişiler neye göre çıkıyordur?

Profilime baktığı için mi çıkıyordur yoksa rehberimde ekli olduğu için mi çıkıyordur?

Facebook Tanıyor Olabileceğiniz Kişileri Nasıl Buluyor ?

 

Facebook kayıt sırasında kullanıcıların özel bilgilerini de paylaşmalarını istiyor. Okulu, işi, burcu, doğum tarihi gibi bilgiler Facebook tarafından kayıt altına alınıyor.

Sosyal platformlardan her hangi birine giriş yapılan e-mail adresi ya da telefon bilgileri Facebook’un sizin hakkınızda daha fazla bilgiye ulaşmasını sağlıyor.

Bu şekilde de aynı sitelerde size yakın kişileri tespit edebiliyor.

Geçmişte kayıt olduğunuzu bile unuttuğunuz sitelere verdiğiniz bilgiler ve e-mail adresleri Facebook tarafından unutulmuyor.

Facebook Tanıyor Olabileceğiniz Kişileri Nasıl Buluyor

Facebook’un da dediği gibi kullanıcılar sadece iletişim halinde oldukların görebiliyor, ancak Facebook iletişim halinde olduklarınızın da bilgilerini topluyor ve e-mail adresleriniz ile ilişkisi olan kişileri bularak sizlere arkadaş önerisi sunuyor.

Facebook ‘’Tanıyor Olabileceğin Kişiler’’ kısmı büyük kolaylık sağlıyor!

Birçok tanıdığınız ancak ismini zamanla unutup geçmişinizde kalan insanları Facebook’ta bulmak kimi zamana zorlaşıyor.

Sevdikleriniz ve yakınlarınızın sosyal medya hesaplarını bulmanın zor olduğu durumlarda ise Facebook ”Tanıyor olabileceğiniz kişiler” kısmı ile sizler kolaylık sağlıyor.

Bu sayede arayıp da bulamadığınız kişileri Facebook sayesinde kolaylıkla ekleyebiliyorsunuz.

2009’da bile iletişim kurduğunuz e-mail adresleriniz kayıt oluyor ve siliniyor. Facebook’ta yer alan kayıtlı iletişim adresleri arasından istemediğiniz durumlarda tüm e-mail adreslerini silebilir ve bu duruma bir son verebilirsiniz.

Ancak Facebook ‘’Tanıyor olabileceğiniz kişiler’’ ile size kolaylık sağladığını düşünüyorsanız size sağlanan bu kolaylığın keyfini çıkarabilir ve sevdiklerinize kısa yoldan ulaşabilirsiniz.

Akıllı Telefonlar için En İyi 11 Hatırlatma Uygulaması

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir