Sadece Tek Sayfadan Oluşan Siteyle 1 Milyon Dolar Nasıl Kazanılır ?

Öğrencilik yıllarında 5 kuruş parası olmayan Alex Tew, Sadece Tek Sayfadan Oluşan Siteyle 1 Milyon Dolar Nasıl Kazanılır ? anlattı.

Öğrenci olduğu yıllarda cebinde 5 kuruş parası olmadığı bir anda ‘girişimcilik’ gazına gelen Alex Tew’in yalnızca tek bir sayfadan oluşan ve viral şeklinde yayılan web sitesi milliondollarhomepage.com‘u   kurmuş ve düşlediği 1 milyon doları kazanmayı (sitenin adı da bir milyon dolarlık sayfa) başarmıştı.

Peki nasıl oldu bu iş? Alex Tew’in bu projesi viral olarak nasıl yayıldı da 1 milyon dolar kazandı?

Sadece Tek Sayfadan Oluşan Siteyle 1 Milyon Dolar Nasıl Kazanılır ?

2005 yılında Nottingham Üniversitesi’nde işletme bölümüne başlayan Tew, okulun harcını karşılayacak maddi imkanı olmadığı için arayış içerisine giriyor. Fakat standart bir öğrenci gibi part-time işlerde çalışmak yerine çok farklı, bu zamana kadar kimsenin yapmadığı bir projenin daha yararlı olabileceğini düşünüyor ve Bir Milyon Dolarlık Sayfa adındaki web sitesini açıyor. Sitede toplamda 1 milyon piksel bulunuyor ve her pikselin değeri 1 dolar. Eğer tüm pikselleri satarsa kazanmak istediği parayı da elde etmiş olacaktı.

Sadece Tek Sayfadan Oluşan Siteyle 1 Milyon Dolar Nasıl Kazanılır ?

Viral bir şekilde yayılan sitesindeki tüm pikseller yaklaşık 4 ay içinde satılıyor ve Tew, hayalindeki paraya kavuşmuş oluyor. Öyle ki son kalan pikseller internet ortamında açık arttırmaya dahi sunulmuş, başka kişiler için de kazanç kapısı haline gelmişti.

Şu aralar Calm isminde, mobil uygulamalarla kullanıcıları rahatlatmayı – sakinleştirmeyi hedeflediği yeni bir girişimi var.

Sadece Tek Sayfadan Oluşan Siteyle 1 Milyon Dolar Nasıl Kazanılır ?

Bu uygulamalar, içerisinde dere akışı, dalga, fırtına, yağmur gibi doğa olaylarına ait sesleri kullanıcılara görselleriyle birlikte aktarıyor.

Stresin, endişenin ve depresyonun günümüzün en yayın hastalıkları olduğunu belirten Tew, Calm ile bunların önüne geçmeyi hedefliyor ki bu hedefine kısmen de olsa ulaştığını söyleyebiliriz. Zira tüm bu uygulamaları 6 milyondan fazla kişinin kullandığı belirtiliyor.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.