Pokemon Go Item Rehberi

Pokemon Go oyun rehberimizde ilerlemeye başlıyoruz. Oyunu indirdikten sonra yapmanız gerekenler adımlar halinde sizlere sitemizde anlatılıyor. Bu şekilde oyunu, oynamayı, seviyeleri geçmeyi ve gelişmeyi öğrenip başarılı bir şekilde ilerleyebileceksiniz. Pokemon Go karakter seçimi yaptıktan sonra oyunda bazı nesneler ile karşılaşacaksınız. Dış dil ile söylemek gerekirse Pokemon Go items yani nesneler size farklı avantajlar sağlayan özel güçlendiricilerdir. Kahramanlarınıza can, gelişme ve deneyim gibi değişik özellikleri sağlarlar. Bu şekilde Pokemon yakalarken ve gelişirken bu nesneleri kullanırsınız. Bu şekilde ilerleyen leveller de çok daha gelişebilir, daha güçlü Pokemonlar elde edersiniz. İşte Pokemon Go Item Rehberi.

Pokemon Go Item Rehberi

Poké Ball: Oyuna başladığınız andan itibaren pokemon yakalamak için kullanacağınız toplardır. Eğer bu topla yakalamaya çalıştığınız pokemonlar sürekli çıkıyorsa karakter seviyeniz yetmediği içindir. Bunu anlamak için pokemonun üzerine geldiğinizde daire içinde bulunan renklere bakabilirsiniz. Yeşil ise kolay yakalanabilen pokemon, sarı ise orta seviye, kırmızıyla zor yakalanan pokemon anlamına gelir.

Great Ball: İkinci seviye poke topu olan Great Ball, yakalanma oranı düşük olan pokemonlar için idealdir. Level 12 olduğunuzda aktif hale gelir ve işinizi oldukça kolaştırır. Bu toplardan sonra Master Ball yazacaktım ama betada olup şuanda mevcut olan sürümde olmadığı için bahsetmeyeceğim. İlerleyen dönemlerde gelirse Great Ball’dan daha iyi bir poke topu olduğunu bilmenizi istedim.

Lure Module: En sevdiğim item olan Lure Module, PokeStop’ların üzerine kuruluyor. Bu item’ı bir PokeStop’ın üzerine koyduğunuzda 30 dakika boyunca bulunduğunuz noktaya rastgele pokemonlar doğuyor ve kolay bir şekilde level kasabiliyorsunuz. Bir bölgede Lure Module açıldığını anlamak için PokeStop’ın üzerinde pembe renkte konfeti olması gerekiyor. Ayrıca modül açılan bölgelerde çok güzel topluluklar oluşturabileceğinizi de söylemeden geçmeyelim.

Pokemon Go Item Rehberi1

Incense: Incense, açıldığı zaman etrafınızda pembe bir daire çizen Lure Module benzeri bir item olarak karşımıza çıkıyor. Bu item’ı kullanmak istediğinizde sadece sizin gördüğünüz pokemonlar 30 dakika boyunca etrafınızda doğuyor ve level atlamanızı kolaylaştırıyor.

Razz Berry: Birbirinden tatlı pokemonları yakalamak bazen çok güç olabiliyor. Onların kalbini kazanmak için ise tek yapmanız gereken meyve yedirmek. Yakalayacağınız sırada sağ alttaki “Items” butonuna basın ve Razz Berry’i seçin. Daha sonra poke topuna dönecek ve tutturduğunuz taktirde pokemonun size gelişi kolaylaşacak. Yalnız meyve yedirdiğinizde bir atış hakkınız var, eğer yakalayamazsanız her seferinde tekrar meyve yedirmek zorunda kalıyorsunuz.

Egg Incubator: PokeStop’lardan topladığınız yumurtaları bu Incubator’lara koyarak ve belirli bir kilometre yürüyerek kırılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlem ise çok basit. Pokemon bölümünde Eggs kısmına gelin, daha sonra kırmak istediğiniz yumurtayı seçin ve Start Incubator’a basın. Ben level 15 olmama rağmen hala aynı anda 2 kez yumurta açılmasını sağlayabiliyorum. Bilginiz olsun.

Potion, Super Potion, Hyper Potion: Potion’lar savaş arenasında zarar gören pokemonlarınıza HP basmanıza yarayan itemlardır. Posion 20 HP, Super Potion 50 HP ve Hyper Posion 200 HP verir. Bu noktada belirtmekte yarar var; Super Posion level 10’da, Hyper Posion’da Level 15’den sonra açılıyor.

Revive, Max Revive: Savaş arenasında ölen pokemonlarınızı diriltmeye yarar. PokeStop’larda bol miktarda elinize geçecektir. Açıkçası çantanın taşıma kapasitesi düşünüldüğünde elinizde 10-15 tane olması yetecektir. Geri kalanını ileride sıkıntı yaşamamak için çöpe atabilirsiniz. Max Revive ise ölen pokemonlarınızı hem diriltmeye hem de HP’lerini fullemeye yardımcı olur.

Lucky Eggs: Lucky Eggs’ler pokemon avına çıktığınızda yakaladığınız pokemonlardan 2 katı XP kazanmanıza yardımcı olur. Lure Module açılan bölgelerde bu item’ı kullandığınızda çok hızlı bir şekilde seviye atlayabilirsiniz.

www.Tamam.org

www.Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.