Bataryası Biten Kayıp iPhone Nasıl Bulunur?

iPhone’lar ülkemizde satılan en pahalı akıllı telefonların başında yer alıyor. Peki yüksek ücret ödeyerek satın aldığımız iPhone telefonumuzu ya kaybedersek ya şarjı da biterse. Eyvah! demeyin çünkü; bataryası biten kayıp iPhone’u bulmanın bir yolu var.

Nasıl mı? Hemen anlatalım;

iPhone’da bulunan basit bir ayarı aktif ederek telefonun bataryası bitmek üzereyken Apple‘a konum yollayabiliyorsunuz. Bu sayede de telefonunuzu kaybettiğiniz ve şarjının bittiği durumlarda yerini kolay bir şekilde tespit edebiliyorsunuz. Ancak hırsızlık gibi durumlarda bu özelliğin işe yaramadığını da sizlere hatırlatmamızda fayda var.

(iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?)

Bu özellikten faydalanmak için yapılması gereken işlem ise çok basit. Öncelikle iPhone menüsünden Ayarlar‘a sonra da iCloud sekmesine giriş yapıyoruz.

Bataryası Biten Kayıp iPhone Nasıl Bulunur-1

Ardından iCloud sekmesinde yer alan ”iPhone’umu Bul” bölümüne giriyoruz ve karşımıza çıkacak olan ekranda ‘son konumu gönder’ yazısının karşısındaki butonu kaydırarak yeşil yani açık hale getiriyoruz.

(iPhone Rehberinden Silinen Numaraları Geri Getirme)

Bu ayarları yaptıktan sonra iPhone’unuz bataryasının bitmesine yakın konumunu Apple’a otomatik bir şekilde yollayacak ve cihazınızın bataryası bitmiş olsa bile, telefonunuza yeniden kavuşabileceksiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.