Android’de ZIP Dosyaları Nasıl Açılır ?

Bilgisayarlardan tanıdığımız RAR ve ZIP dosyalar artık telefonlarda da karşımıza çıkmaya başladı. Peki Android’de ZIP Dosyaları Nasıl Açılır ?

Android’de ZIP Dosyaları Nasıl Açılır yazımızda anlatacaklarımız ile kolay bir şekilde Android telefonlarınızda RAR ve ZIP dosyaları açabilirsiniz. Aynı şekilde sıkıştırmak istediğiniz dosyaları RAR ve ZIP şeklinde sıkıştırabilirsiniz.

İnternet üzerinden pratik olarak birden fazla dosya göndermeye karar verdiğiniz de dosyaları genel olarak RAR veya ZIP arşivi haline getirmeyi tercih ediyoruz. ZIP dosyalarını bilgisayarlarımız üzerinde nasıl açabileceğimizi biliyoruz, fakat Android cihazlarınızda durum biraz daha farklı.

Android işletim sistemi kullandığınız cihazlarınızda ZIP dosyalarını açabilmeniz için üçüncü parti uygulamalara ihtiyacınız olacak. Bu yazımızda Android’de ZIP Dosyaları Nasıl Açılır için yapmanız gereken işlemleri detayları ile sizlere aktaracağız.

Android’de ZIP Dosyaları Nasıl Açılır

Android cihazlarınızda ZIp dosyalarınızı kolaylıkla açabilmeniz için sizlere ES File Explorer uygulamasını öneriyoruz. Google Play uygulama mağazasına bakıldığında en çok indirilen dosya yöneticilerinden bir tanesi olan uygulamanın bir çok farklı özelliği de bünyesinde barındırıyor.

Uygulama içeriğinde ZIP dosyalarını genişletebilmesinin yanı sıra, arşiv dosyasının içerisinde gezinebilme imkanını da sizlere sunuyor. Android cihazınız üzerinden bir ZIP dosyasını basitçe açmak istiyorsanız bu işlemi yapabilmeniz için başarılı bir dosya yöneticisini tercih etmenizde hiç bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz.

ES File Explorer uygulamasını BU LİNK üzerinden Android cihazlarınıza indirebilirsiniz. Ücretsiz olan sürümü sizin için yeterli olacaktır, isteğiniz doğrultusunda 2.99 USD karşılığında uygulamanın Pro versiyonu da alabilirsiniz ama ZIP dosyalarınızı açmak için Pro versiyonuna ihtiyacınız olmayacaktır.

Uygulamayı Android akıllı cihazınıza yüklemenizden sonra çalıştırın ve aynı zamanda son derece başarılı olan arayüzünü inceleyin. Ana ekranınızın sağ üst kısmında arama sekmesini göreceksiniz.

Android'de ZIP Dosyaları Nasıl Açılır

Arama sekmesine tıklamanızdan sonra açmak istediğiniz ZIP dosyasının adını girmeniz gerekiyor.

Bu aracı kullanmanız yerine direk olarak ZIP dosyasının bulunduğu dizine de erişebilme imkanına sahipsiniz. Dosyanın adını hatırlamakta zorlanıyorsanız uzantıyla arama yapabilmeniz adına yalnızca .zip yazarak aratabilirsiniz.

Android'de ZIP Dosyaları Nasıl Açılır

ES File Explorer uygulaması ile ZIP dosyalarına basitçe dokunduğunuzda dosyanın içeriğini kolaylıkla görebilirsiniz.

Üzerine basılı tuttuğunuzda ise karşınıza gelecek olan seçeneklerden arşivi genişletmeyi tercih edebilme imkanına sahipsiniz. Dosyaya basitçe tıkladığınız zaman aşağıdaki görselde olduğu gibi açmış oluyorsunuz.

Android'de ZIP Dosyaları Nasıl Açılır

Dosyanın üzerine basılı tutarak açılacak olan seçenekler arasından Extract to sekmesini seçerek arşiv dosyasını kolayca açabilirsiniz.

Yukarıdaki görselde sizlerin de gördüğü gibi yapacağınız işlemler oldukça basit ve kısa. Bu aşamadan sonra Android cihazlarınızda ZIP dosyalarını kolayca açıp yönetebilirsiniz.

WinRAR ile Dosya Bölme İşlemi Nasıl Yapılır

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir