Android Cihazda MAC Adresi Nasıl Öğrenilir?

Android cihazlarda tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi bir MAC adresi olmak zorundadır. Mac adresi öğrenmeniz bazı durumlarda gerekebilir. Peki bu mac adresi nasıl öğrenilir?

Android kullanıcıları bazı durumlarda MAC adreslerini bilmesi gerekir. Özellikle MAC korumalı kablosuz ağlara bağlanıldığında MAC adresinizi bilmeniz şart. MAC adresi biliniyorsa veya öğrenildikten hemen sonra internet koruması üzerine öğrenmiş olduğunuz MAC adresiniz kaydedilir. Kayıt işlemleri bittikten sonra internet bağlantınız aktifleşecektir. Bu sebepten ötürü kullanıcılar MAC adresini bilmelerinde fayda olduğunu her zaman belirtmişimdir. Şimdi sizlere MAC adresinizi öğrenebilmeniz için rehber eşliğinde görsel ve yazılı bir anlatım sunacağım…

MAC adresini öğrenmeniz için ilk olarak ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz.

Android Cihazın MAC Adresi Nasıl Öğrenilir?

Ayarlar bölümüne girdiğiniz sırada bir çok seçenek karşınıza gelecektir. Siz en altta yer alan hakkında bölümüne tıklayınız.

Android Cihazın MAC Adresi Nasıl Öğrenilir?

Hakkında kısmından sonra ise cihazınız hakkında önemli bilgiler sunulur. Bu ekran üzerinde Durum seçeneğine dokununuz.

Android Cihazın MAC Adresi Nasıl Öğrenilir?

Daha sonra ise karşınıza aşağıdaki resimde görünülen gibi bir Kablosuz Mac adresi sekmesi görülecektir. Eğer görmüyorsanız ekranı biraz aşağı kaydırın.

Android Cihazın MAC Adresi Nasıl Öğrenilir?

Tüm işlemler bu kadar bundan sonra yapacağınız hiç bir şeye gerek yok. Burada bulunan MAC adresinizi karşı tarafa bildirdiğinizde Modem üzerinden size internet bağlantısı sunmuş olacaktır.

Sizlerde Ne? Nasıl yapılır? Nedir? tarzında merak ettiğiniz konular var ise bizlere yorum olarak bildirirseniz sizler için yeni bir makale yazabiliriz. Yorum yazmayı unutmayın!

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.