Google Drive Nedir, Google Drive Nasıl Kullanılır?

Google atölyesindeki en iyi servislerden birisi de şüphesiz Google Drive. Bu uygulama sayesinde dosyalarınızı internet üzerinde saklayabiliyorsunuz ve nereye giderseniz gidin, internet bağlantısı olduğu sürece bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Peki Google Drive nasıl kullanılır? Google Drive’a nasıl kayıt olunur? Bunların cevaplarını veriyoruz.

Google Drive Nedir?

Google Drive, Google’ın kullanıcılara sunduğu, bir nevi “sanal sabit disk” servisidir. Bulut teknolojisini kullanan Google Drive, 15GB’a kadar ücretsiz saklama alanı sunmakta. Buna rağmen, 100GB ve 1TB gibi sürümler de var ve tabii ki bunlara aylık belli ücretler ödemek gerekiyor. Google Drive, sadece bir hesap ve internet bağlantısı gerektiriyor.

Google Drive Nasıl Kullanılır?

Normal web tarayıcınızdan drive.google.com adresine girerek Google Drive’a basitçe erişebilirsiniz. Üstelik herhangi bir ek hesaba da gerek yok çünkü Google Mail (Gmail) ya da Google Docs hesaplarınızla da girebiliyorsunuz. Ana bölgede dosya listeleri göreceksiniz.

Google Drive Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google Drive’a Nasıl Dosya Yüklenir?

Kısaca Upload-Yükle butonuna basarak, sabit diskinizdeki dosyaları Google Drive’a aktarma şansınız var. Ayrıca sisteme çok sayıda döküman yükleyeceksiniz, bunlar için otomatik bir Google Doc formatına çevirme özelliği de var.

Google Drive, aynı zamanda dosyaları, klasörlere ayırma ve isimlendirme şansı da sunuyor. Bu şekilde düzenli bi çalışma sistemi de mevcut.

Google Drive İnternetsiz – Offline Çalışır mı?

Eğer internet bağlantısı olmayan bir yere gidecekseniz, Google Drive dökümanları ve yazıları offline olarak Chrome tarayıcısında çalıştırmanıza izin veriyor. Buna rağmen değiştirme şansınız bulunmuyor.

Google Drive Alanı Nasıl Yükseltilir?

Google Drive, ücretsiz olarak 15 GB alan sunuyor fakat eğer çok sayıda dosyanız varsa, çeşitli satın alma seçeneklerini tercih ederek, aylık ücret ödemek yoluyla Google Drive alanınızı genişletebilirsiniz.

Android Google Drive İndir

iPhone – iOS Google Drive İndir

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.