2016’nın En İyi Akıllı Telefonları

2016’nın En İyi Akıllı Telefonları hangileri ? İşlemci gücüne, teknik özelliklerine, tasarımına ve vereceğiniz paraya  göre 2016’nın En İyi Akıllı Telefonları

 

Günümüzde akıllı telefon teknolojisi öyle bir noktaya geldi ki cihazların alternatifleri gün geçtikçe artarken performans olarak da zirveyi gördüğünü söyleyebiliriz. Durum böyle olunca pişman olacağınız bir akıllı telefon tercihi yapmak da zorlaştı. Biz de artık sonuna geldiğimiz yılın en iyi telefonlarını şöyle bir sıralayalım dedik. İşte 2016’nın en iyi telefonları:

1. Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus

iphone 7

Apple’ın en yeni akıllı telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri güçlü donanımı, olağanüstü kamerası, stereo hoparlörleri ve su geçirmez gövdesiyle göz kamaştırıyor. Ayrıca iPhone 7 Plus modeli daha uzun bir batarya ömrü de sunuyor. Bu yıla damga vuran bu modeller, bir üst modelin lansmanına kadar zirvede kalacak gibi.

2. Google Pixel ve Pixel XL

google pixel

Pixel ve Pixel XL modelleri tamamen Google tarafından tasarlanıp geliştirilmiş ilk akıllı telefon modelidir. Şık bir metal gövdeye sahip telefon, güçlü donanımı ve piyasanın en iyi kameralarından birine sahip olmasıyla yılın iyilerindendi.

3. Lenovo Moto Z

moto z

Lenovo’nun Moto Z modeli 5.2 mm kalınlığındaki zarif kasasıyla oldukça dikkat çekti. Özellikle 50 saatlik pil ömrü vaat etmesiyle üst sıralara tırmanan akıllı telefon, 13 mp kamerası ve 5 mp ön kamerasıyla da 2016’nın iyi telefonlarından biri.

4. iPhone SE

iphone se

iPhone SE Apple’ın fiyat açısından en uygun telefonu olmasının yanı sıra piyasanın da en küçük akıllı telefonu olmasıyla dikkatleri üstüne topladı. Donanım ve tasarım olarak iPhone 5S ile benzerlik gösteren cihaz iPhone 6S ile aynı kameraya sahip. Özellikle insan eline uygun olması yönünde yorumlar alan cihaz bu yıl oldukça övgü topladı.

5. Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge

galaxy s7

İki model de su geçirmez şık bir gövdeye ve birinci sınıf kamera ve ekran özelliklerine sahip. Ayrıca Samsung Pay ve Gear VR kulaklık seti gibi kullanışlı aksesuarları desteklemesi, Galaxy S7 ve S7 Edge modellerini piyasada üst sıralara taşıdı.

2016’nın En İyi Akıllı Telefonları listemizin devamı için diğer sayfaya geçiniz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.