Samsung Galaxy A8 Format Atma

Samsung Galaxy A8 Format Atma, Samsung Galaxy A8 Hard Reset Atmak ya da Samsung Galaxy A8 Fabrika Ayarlarına Döndürmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Samsung Galaxy A8 Telefonunuz zamanla yavaşlamış olabilir veya siz öyle hissetmiş olabilirsiniz.

Ayrıca kilit deseni unutmanız durumunda da format çare olacaktır.

Samsung Galaxy A8 telefonunuza virüs bulaştığında, yavaşladığında, ayarlarda sıkıntılar yaşadığınızda fabrika ayarlarına döndürmek sizin için en iyi seçenek olacaktır.

Samsung Galaxy A8 Format Atma

Format öncesinde yapmanız gerekenler:

Şarjınız en az % 60 üzerinde olsun.

Fotoğraf, Müzik, belge, dosya ve Telefon Rehberinizi muhakkak yedekleyin. Format ile verilerinizin hepsi silinir.

Samsung Galaxy A8 Fabrika Ayarlarına Dönmek

Ayarlar > Kişisel > Yedekle ve sıfırla > Fabrika ayarlarına sıfırla > Cihazı sıfırla > Tümünü sil

Adımlarını izlediğiniz taktirde telefonunuz ilk aldığınız güne dönecektir. Fabrika ayarlarına döndüğünüzde de tüm verileriniz silinir. Üstte dediğim gibi tüm belgelerinizi yedekleyiniz.

Samsung Galaxy A8 Hard Format Atma

Samsung Galaxy A8 Format atma işlemi telefon kapalıyken tuşlar ile de yapılabilir. Bunun adı Hard resettir. Bu işlem ile telefonunuza tam format atarsınız ve yine tüm verileriniz silinecektir ve telefonunuz ilk haline formatlanmış bir şekilde dönecektir.

Telefonunuz kapandığında, telefonunuzun ekranı açılmadığında telefon üzerinden tuşları kullanarak format atabileceğiniz bir yöntem olan hard reset oldukça basit bir şekilde uygulanmakta. Doğru tuş kombinasyonları yaptığınız taktirde format işlemi başarılı olacaktır.

KİLİT AÇMA ( GÜÇ TUŞU ) + ANA MENÜ ( HOME TUŞU ) + SES AÇMA tuşlarına sırayla ve aynı anda basılı tutun. Bu 3 tuşa basılı tutmaya devam edin ve ekranda SAMSUNG logosunu gördüğünüz anda KİLİT AÇMA ( GÜÇ TUŞU ) ndan parmağınızı çekin ama diğer 2 tuşa basmaya devam edin. Diğer 2 tuşa basmaya devam ederken ekranda Android robot resmi gördüğünüzde bu 2 tuştan parmağınızı çekebilirsiniz.

Ardından bir menü gelecektir. Bu menüde ses kısma ve açma tuşları ile hareket edebiliyorsunuz. Ses kısma tuşu ile ” Wipe Data Factory Reset “ seçeneğinin üzerine gelin ve KİLİT AÇMA ( GÜÇ TUŞU ) ile onaylayın. ” Yes Delete all user data “ seçeneğinin üzerine gelin ve yine KİLİT AÇMA ( GÜÇ TUŞU ) ile onaylayın.

Gelen ekrandan Reboot System Now seçeneğini seçip KİLİT AÇMA ( GÜÇ TUŞU ) ile onaylayın. Samsung Galaxy A8 Format, sıfırlama, hard reset işlemleri bu kadar.

Samsung Galaxy A8 2016 Özellikleri!

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. flo indirim dedi ki:

    Teşekkürler gayet faydalı ve açıklayıcı bir anlatım olmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.