Kalori Takibi için 5 Android Uygulaması

Yediklerine dikkat eden ve formunu korumak isteyen kullanıcıları düşünerek Kalori Takibi için 5 Android Uygulaması  nı sizler için sıraladık.

Düzenli spor yapıyorsanız, kilo almak veya vermek istiyorsanız ve bu sebeplerle yediklerinize dikkat ediyorsanız işinizin oldukça zor ve zahmetli olduğunun farkındayım. Yediklerinizin kaç kalori olduğunu kolaylıkla takip edebilmeniz için geliştirilen uygulamalar sayesinde artık gönül rahatlığıyla gıdaları tüketebilirsiniz. İşte o uygulamalar.

Kalori Takibi için 5 Android Uygulaması

Fooducate

fooducate

Play Store üzerinde birden fazla kez öne çıkarılarak, kendi kategorisinin en iyilerinden seçilen Fooducate uygulaması, birçok yabancı gazetede kendine yer bularak kendini kanıtlayan oldukça başarılı bir sağlık ve fitness uygulaması diyebilirim. Uygulama üzerinde; gıda ve egzersiz takibi, gıdaların besin değerleri, yemek için sağlıklı gıda önerileri, diğer kullanıcılarla iletişim kurarak motivasyon toplama, kendi ipuçlarınızı başkalarıyla paylaşma gibi oldukça faydalı özellikler sunuluyor.

LifeSum

lifesum

Oldukça başarılı bir sağlık ve spor uygulaması olan LifeSum, dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip durumda. Kilo vermek istiyorsanız, yeme-içme alışkanlıklarınızı kolaylıkla kontrol edebileceğiniz LifeSum uygulamasında; hedef belirleme, milyonlarca gıdanın kalori değerleri, çeşitli egzersizler, beslenme değerlerinizi özelleştirme gibi faydalı birçok özellik bulunuyor.

Lose It!

lose it!

Kendi kategorisinde en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesi de Lose It! uygulaması diyebiliriz. Gıda ve egzersiz önerileri, kalori takibi, almanız gereken toplam kalori miktarı, yiyeceklerin kalori değerleri gibi pek çok faydalı araç sunan Lose It! Uygulamasını da mutlaka denemenizi öneriyorum.

MyFitnessPal

myfitnesspal

Ücretsiz olarak sunulan MyFitnessPal uygulamasında günlük kalori alımı ve yakımınızı hesaplayabiliyor, kendinize çeşitli hedefler belirleyerek bu hedeflere ulaşmak için size gösterilen yolu izleyebiliyorsunuz. Kalori sayacı sayesinde tükettiğiniz veya tüketeceğiniz gıdaların kalorilerini hesaplayarak günlük kalori ihtiyacınızı karşılayacak yiyecekleri seçebiliyorsunuz. 5 milyondan fazla yiyeceğin kalori miktarı bulunan uygulamada aynı zamanda 350’den fazla da egzersiz bulunuyor.

S Health

s health

Samsung’un geliştirdiği sağlık ve fitness uygulaması olan S Health, aynı zamanda akıllı bileklikler ve diğer giyilebilir cihazlarla da entegre olarak çalışabiliyor. Spor yaptığınız sırada akıllı bilekliğinizin kaydettiği verileri akıllı telefonunuzdan görebileceğiniz uygulamada; günlük aktivitelerinizi takip edebilme, kendinize hedef belirleme, kaç kalori yaktığınız, ne kadar koştuğunuzu/yürüdüğünüzü ve kalp ritminizi kolaylıkla takip edebiliyorsunuz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.