Samsung Gear S3 Özellikleri ve Fiyatı

Samsung’un yeni akıllı saat pazarındaki yeni amiral gemisi Samsung Gear S3 Özellikleri ve Fiyatı ‘nı yazımızda bulabilirsiniz.

Samsung’un yeni akıllı saati Gear S3, bir önceki modele göre biraz daha kaba olmasına rağmen şık bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Analog saat işçiliğinden ilham alınarak üretilen Gear S3, lüks saatlerde bulunan zarif detaylara yer veriyor. Geniş ekranlı bir tasarıma sahip olması nedeniyle diğer akıllı saatlerden ayrılan Gear S3’te çok sayıda saat arayüzü ve kayış seçeneği bulunuyor.

Samsung Gear S3 Özellikleri

Dahili Mikrofon

Samsung Gear S3  bir önceki serilerden farklı olarak dahili mikrofon ve dahili hoparlör ile geliyor. Bu sayede gelen aramaları cevaplama, arama yapma gibi özellikleri de kullanabiliyorsunuz. Bunun dışında sesli yanıt gibi ekstra özelliklerinin bulunması saatin iletişim alanında da eski serilere göre bir adım önde olmasını sağlıyor.

Samsung-Gear-S3

Daha Geniş Ve Daha Dayanıklı Ekran

Arama özelliklerinin Samsung Gear S3 serisine dahil olmasının dışında saatin en beğenilen özelliklerinden birisi de aslında saatin tasarımıyla ilgili. Zira saat tasarımı konusunda bu seride teknoloji devi %10’luk daha geniş bir ekran ile beraber geldiğini belirtelim.

Ekran boyutu olarak 1.3 inç ekran boyutu ile gelen saatlerin dairesel tasarıma sahip olması ekranın biraz daha geniş gözükmesini de sağlamakta. Ekran boyutu konusunda ekstra geniş ekran ile gelecek olan Samsung Gear S3 akıllı saatlerinin ekran teknolojisi ise AMOLED ekran. Işık yansıma engelleme teknolojisine de sahip olan ekranın Gorilla Glass SR+ olması ekran konusunda da saatin oldukça dayanıklı bir seri olmasını sağlamakta.

Suya Toza Dayanıklı Seri

Tasarım konusunda dairesel yapısı ve çelik kasası ile beğeni toplayan Samsung Gear S3 akıllı saatlerinin en büyük özelliklerinden birisi de IP68 sertifikasına sahip olması. (Bakınız : IP Sertifikası Nedir ?) IP68 sertifikası sayesinde saatler hem aşırı toza karşı dayanıklı olarak geliyor hem de suya karşı dayanıklı olarak geliyor. Kaplama kayış tasarımı sayesinde sadece saatlerin kasasının değil kayışlarının da suya ve toza karşı ekstra çözümler sunduğunu da belirtelim.

Suya Dayanıklı En İyi Telefonlar

Samsung Gear S3Teknik özellikleri

Saatin ekran çözünürlüğü 360p iken saatin işlemcisi ise çift çekirdekli olan 1 GHz hıza sahip Exynos serisi işlemciler. Daha önceki Samsung akıllı telefonlarında da kullanılan işlemcilerin performans konusunda da ekstra çözümler sunduğu bir gerçek. Dahili hafıza olarak 4GB seçeneği ile gelen Samsung Gear S3, Ram miktarı olarak ise 768 GB Ram belleğe sahip.

Tüm bu özelliklerine ek olarak saatlerin rakım ölçer, adım sayar, atmosfer basınç ölçer,, GPS, hız ölçer ve barometre gibi ayrıcalıklı özellikleri olduğunu da belirtmek gerekiyor. Sunduğu özelliklerin oldukça geniş olmasıyla beraber Samsung Gear S3 bu alanda en çok beğeni toplayacak akıllı saatlerden de biri olmaya aday.

Samsung Gear S3 Fiyatı

Fiyat konusunda ürünün Türkiye için açıklanan rakamlarının 1300 TL bandında olduğunu belirtelim. Bu fiyat oranıyla beraber ülkemiz için Samsung Gear S3 saatlerin çıkış tarihi ise 2 Aralık olarak açıklandı.

Sim Kart Desteği Bulunan 4 Akıllı Saat

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.