Uygun Fiyata Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi

Uygun Fiyata Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi

Eğer yeni çıkan bilgisayar oyunlarını oynamak istiyorsanız ve oyun oynamak için ana tercihiniz bir masaüstü bilgisayarsa zamanla bilgisayarınızın teknolojinin gerisinde kalması ve bu tür oyunları akıcı bir şekilde çalıştıramaması canınızı sıkabiliyor. Neyse ki oyun konsollarının ve dizüstü bilgisayarların aksine masaüstü bilgisayarlarda kullanabileceğimiz parçaları neye göre seçeceğimizi biz belirleyebiliyoruz ve kendi toplama bilgisayarımızı inşa ederek ihtiyaç duyduğumuz performansı elde edebiliyoruz. Parçalarını kendimizin belirlediği bu tür toplama bir oyun bilgisayarı bir oyun konsolundan veya dizüstü bilgisayardan daha uzun ömürlü ve daha yüksek performanslı olabiliyor.

Bilgisayar donanımları hakkında detaylı bilgiye sahip olmamanız gayet doğal bir durum. Bu nedenle oyun bilgisayarı toplamak isteseniz bile alacağınız parçaları seçmekte güçlük yaşayabilirsiniz. (Bakınız: İç Donanım Birimleri Nelerdir ?) (Bakınız: Dış  Donanım Birimleri Nelerdir ?)

Hayalinizdeki oyun bilgisayarını toplayabilmek için gerekli bilgiye sahip olduktan sonra karşınıza bütçe kriteri çıkıyor. Bilgisayar donanımları farklı performans ihtiyaçlarına hitap edebilmekteler. Oyun için kullanacağınız donanımlar yüksek performanslı olduğu için genel olarak ortalamanın üzerinde fiyata sahipler. İşte bu durumda cebinizdeki parayla en yüksek performanslı parçaları alabilmek için iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor.(Yüksek Performans İçin Bilgisayar Donanımı Temizliği Nasıl Yapılır?)

Toplama bilgisayar bütçenizi iyi bir şekilde değerlendirebilmek için ikinci el bilgisayar donanımlarını seçmeyi tercih edebilirsiniz. Bu alternatif yol sayesinde oyun bilgisayarı parçalarınızı çok daha makul bir fiyatla temin edebilirsiniz. İşte bu yazımızda ikinci el bilgisayar donanımlarını temin etmek için hangi yolları tercih edebileceğinizden bahsedeceğiz ve dikkat etmeniz gereken önemli hususları listeleyeceğiz.

Kaynak: Tam İndir (Can Erdil Şentürk)

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.