iOS 9.3.2’den iOS 9.3.1’e Nasıl Dönülür?

iOS 9.3.2’den iOS 9.3.1’e Nasıl Dönülür

Apple, iOS 9.3 güncellemesinden sonra ortaya çıkan hatalardan dolayı iOS 9.3.1’i yayınlamıştı. Bugün itibari ile iOS 9.3’e dönüş yolu kapandığı için yüklenebilecek son iOS sürümü iOS 9.3.1.

Apple, 2 hafta önce de yine hata düzeltmeleri ve performans geliştirmeleri içeren iOS 9.3.2 beta sürümü yayınladı. Halka açık olarak yayınlanan bu beta sürümü yükleyenlerden iOS 9.3.1’e dönmek isteyenler olacağını düşünerek sizler için bir versiyon düşürme rehberi hazırladık.

 
Önemli Not: iOS 9.3.2 de kesinlikle yedek almayın, aldıysanız da sakın iOS 9.3.1’e yüklemeye çalışmayın. Çünkü bu yedek iOS 9.3.1 e uymaz.

Aşağıdaki  linkten telefon yada tabletinize uygun olan iOS 9.3.1 dosyasını indirin

https://ipsw.me/

Telefonu yada tableti bilgisayara bağlayıp DFU moda alıyoruz

iOS 9.3.2’den iOS 9.3.1’e Nasıl Dönülür-DFU mod

DFU Mod

Dfu mod 
Power ve Home tuşlarına basılı tutuyoruz telefon kapanıp ekran kararınca 5 e kadar sayıp power tuşunu bırakıyoruz.(iPhone DFU Mod’a Nasıl Alınır? DFU Mod’dan Nasıl Çıkartılır?)

Siyah ekran olduğu halde pc telefonu görecek ve iTunes kurtarma modunda bir cihaz olduğu uyarısını verecek.

iOS 9.3.2’den iOS 9.3.1’e Nasıl Dönülür-DFU mod-2

Bilgisayarın Shift tuşuna basılı tutup iTunes’te iPhone’u geri yükle/geri yükle ye tıklayıp indirdiğimiz iOS 9.3.1  dosyasını seçip geri yükle diyoruz.

Yükleme bitiriyor. İşlem tamamlandıktan sonra sizden yedekten yükleme ya da yeni bir iPhone oluştur seçeneklerinden birini seçmenizi isteyecek.yedekten yükleyi seçip devam ediyoruz

Kaynak: Applefoni (İlker Çiftçi)

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir