iPhone 6S Plus İncelemesi – Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

Akıllı telefon sektörünün lider firması olan Amerikalı firma Apple’ın 9 Eylül günü tanıttığı yeni iPhone modellerinden bir tanesi olan iPhone 6S Plus, iPhone 6 Plus ile arasında ne gibi farklılıklar sahip bu inceleme yazımızda ayrıntılı bir şekilde görebileceğiz. iPhone 6s Plus, iPhone 6 Plus ile aynı tasarıma sahip olan bir model olup, donanımsal anlamda daha sağlam ve teknik özellikleri ile daha gelişmiş durumda. Apple’ın her zaman ki gibi iki senede bir iPhone modellerinde değişikliğe gittiğini bu yıl da tescillediğini görmüş olduk. Apple A9 işlemcisi ile karşımıza çıkan iPhone 6s Plus, 2 GB RAM ile gelmiştir.

3D Touch ile kullanıcıların karşısına çıkan iPhone 6s Plus, 5.5 inç boyutunda ve Full HD ekran çözünürlüğe sahiptir. Ve kamera konusunda da Apple bu modeli ile beklenen hamleyi gerçekleştirdi. iPhone 4s modelinden bu yana 8 MP kamera kullanan Apple artık bunu 12 MP’e çıkartarak, kullanıcılarına kamerada da bir gelişmeye gittiğini göstermiş oldu. f/2.2 değerinde 12 MP çözünürlüğünde arka kameranın yanı sıra yazılımsal anlamda flaş destekli 5 MP çözünürlüğünde bir ön kameraya da yer verilmiştir. 4K video kaydı da yapabilen cihaz, 2915 mAh değerinde bir bataryaya sahiptir. iOS 9 ile birlikte gelen, tanıtılan cihaz Eylül sonu gibi ülkemizde de kullanıcılar ile bulması tahmin edilen bir modeldir. Apple bakalım bu modeli ile kullanıcılardan istediği ilgiyi ve alakayı görebilecek mi?

Sevebilirsin...

7 Yanıt

 1. Gezimanya dedi ki:

  Keşke şu muhteşem telefon biraz daha ucuz olsa da alabilsek o kadar çok isterim ki ..

 2. ikinci el dedi ki:

  almakda düşündüğüm ıphone için yaptığınız incelemeden sonra kararımı tamamıyla vermiş bulunmaktayım teşekkür ederim

 3. Mete dedi ki:

  İletişim adresinizi gönderebilir misiniz iletişim formunuz çalışmadı da.

 4. Alkali Form dedi ki:

  KESİNLİKLE ALACAĞIM BU YAZIDAN SONRA TEŞEKKÜRLER.

 5. muhakkak alacağım 🙂

 6. İphone cep telefonlarının atası konumuna geldi, kalitesi ve dik duruşundan içbir zaman taviz vermiyor ve en önemlisi ürünlerinin her daim arkasında duruyorlar, gerek garanti işlemlerinde sık sık telefon yenılemeleri ile gerekse de fiyat konusunda samsung gibi kur dengeleri ile fiyat değişikliğine gitmeyen bir yapısı bulunmaktadır. İphone 6s iphone’nin şu an en raabet goren telefonlarının başında gelıyor

 7. Hakkında ne kadar iyi ne kadar kötü yorumlar yapılsa da ilerlyen iPhone modelleri de peynir ekmek gibi satacaktır. Şahsım adına iPhone gerçekten başarılı ve kullanmaya devam edeceğim ta ki daha iyisi çıkana kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir