PlayStation 4 Pro Özellikleri ve Fiyatı

PlayStation 4 Pro oyunculara 4K çözünürlük ayrıcalığı sağlamak için geliyor. PlayStation 4 Pro’nun sistem özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu.

PlayStation 4 Neo‘nun ne olduğunu artık biliyoruz. Sony, New York‘ta düzenlediği etkinlikle yeni oyun konsolu PlayStation 4 Pro‘yu tanıttı. PlayStation 4 Pro için çıkan her oyun 4K çözünürlüğü destekleyecek.

PlayStation 4 Pro (PS4 Pro) Özellikleri ve Fiyatı

Yeni bir konsol neslini başlatmayacak ama ona bir geçiş olacak olan PlayStation 4 Pro, Sony’nin 4K oyun oynayabilme ve VR‘a geçiş için geliştirdiği bir oyun konsolu.

Standart olarak 1 TB hard disk ile gelecek olan konsol, iki kat arttırılmış AMD Polaris grafik mimarisini kullanacak. CPU değişmezken, işlemcinin saat hızı arttırılmış. PS4 Pro‘da hayal kırıklığı olan noktaysa 4K Blu-ray sürücüne sahip olmaması.

HDR teknolojisine burada parantez açmak gerekiyor, çünkü HDR desteği normal PS4’ler için de gelecek. Konferans sırasında renk paleti farkını göstermek için Uncharted 4, Infamous: Last Light, Shadow of Mordor ve Horizon: Zero Dawn gibi oyunlardan görüntüler kullanıldı.

16-09/08/playstation-4-pro-duyuruldu-4.jpg

PlayStation 4 Pro  sadece 4K TV‘ler ile uyumlu bir konsol olmayacak. Yani performansı alabilmek için illa 4K TV’nizin olmasına gerek yok. 1080p TV’lerde de ciddi anlamda bir grafik farkı olacak ve tüm oyunlar net 60 fps ile çalışacak.

PlayStation markasına ait neredeyse tüm oyunlar için yeni konsola uyumlu yamalar çıkacak. Birçok anlaşmalı üçüncü parti geliştirici de oyunlarına yapacakları güncellemeler ile yeni konsolu destekleyecek.

Call of Duty: Infinite Warfare, Modern Warfare PlayStation 4 Pro uyumlu olarak piyasaya sürülecek.

EA cephesinde ise Mass Effect: Andromeda‘nın 4K oynanış videosu büyük bir heyecan yarattı. Ayrıca FIFA 17, Battlefied 1 4K’lık yeni cihaza tam uyumlu olacak.

10 Ekim‘de satışa çıkacak olan cihaz için ön siparişler başladı. 339 dolara satılacak olan PlayStation 4 Pro’nun Türkiye fiyatı ise henüz belli değil.

16-09/08/playstation-4-pro-duyuruldu-3.jpg

PlayStation 4 Pro (PS4 Pro) Teknik Özellikler

İşlemci: 8 çekirdekli x86-64 AMD Jaguar

Grafik kartı: 4.20 TFLOPS, AMD Radeon bazlı ekran kartı

Hafıza: GDDR5 8 GB

Depolama alanı: 1 TB

Boyutlar: 295×55×327 mm

Optik sürücü: BD × 6 CAV, DVD × 8 CAV

Giriş/Çıkış bağlantıları: USB (USB 3.1 Gen.1) port × 3, AUX port × 1

Güç tüketimi: En yüksek 310 W

Video çıkışı: 4K/HDR destekli HDMI, DIGITAL OUT

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.