iOS 10’da Mesajda Büyük Emoji Nasıl Gönderilir?

iOS 10 betasıyla birlikte çok daha yenilikçi bir Apple ile karşı karşıya kaldığımızı gördük. Özellikle de kullanıcı noktasında gerçekten daha işlevsel bir seçenek dağarcığı karşımıza çıktı. Bunlardan birisi de mesajlaşmanın tartışılmaz tuzu biberi olan emojiler. Artık bir süredir Facebook üzerinde olduğu gibi 3 kat daha büyük emojiler gönderebileceğiz. iOS 10 %300 daha büyük emoji seçeneği yalnızca tek yollanan mesajlar için geçerli oluyor. Bunun için özel bir yaptırıma gerek olmadığını hatırlatalım. iOS 10’da Mesajda Büyük Emoji Nasıl Gönderilir?

Eğer mesajlarınızı iMessage üzerinden gönderip alıyorsanız sizin için düzenlenen bu emoji düzenlemesiyle çok daha eğlenceli bir konuşma keyfi yaşayabilirsiniz. Bunu yapabilmek için iMessage mesaj ekranında satıra tıkladıktan sonra dilediğiniz bir emojiyi seçip göndermek yeterli. Ekstra bir kod ya da bir ayar yapmanıza gerek olmadığını zaten söylemiştik.

iOS 10’da Mesajda Büyük Emoji Nasıl Gönderilir?

Birkaç altın noktadan bahsetmenin yararlı olacağını düşünüyoruz. Örneğin iOS 10 büyük emoji desteği yalnızca 3 karakter ile sınırlı. Yani 3 adet gülen yüz, 3 adet balon ya da 3 adet kalbi yan yana büyük olarak göndermeniz mümkün. Tabi bu sınırı aştığınızda da emojiler doğrudan normal boyutlarına geri dönüyorlar. Bu muhtemelen görüntü ve mesaj kirliliği, bunun da yanı sıra daha kullanışlı olması için tasarlanmıştır. Maksimum 3 olarak ayarlanan büyük emojilerin yanı sıra yanlarına metin mesajı ekleyemediğiniz de önemli bir hadise.

Yani yalnızca emoji gönderdiğinizde iOS 10 karşı tarafa bunu büyük olarak aktaracak. Bununla beraber bu özelliği kullanmak istemiyorsanız herhangi bir metinle birlikte göndermeniz çözüm sağlayacaktır. Hiç bir şekilde metinlerin yanında normalinden büyük emoji bulunmaması mesajlaşma deneyimini diri tutabiliyor. Çünkü büyük karakterler mesaj bütünlüğünü ve görünümü bozabilir.

Apple iOS 10 betası ile gerçekten devrimsel özelliklere imza attığını gösteriyor. Nihai sürümün iPhone 7 tanıtımı ardından tanıtılarak bizlere sunulması beta sürümde gördüklerimizin çok daha ilerisini bize sunacaktır. Böylelikle daha güvenilir, daha kaliteli ve daha hızlı bir işletim sistemi kullanmamız mümkün olacak. Tüm bunların haricinde iMessage üzerinden gönder kısmına sertçe tıklayarak mesajın efektler dahilinde gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu da mesajlaşma deneyiminize ekstra bir görsellik katacağından seveceğiniz bir detay olacaktır.

Emojilerin Anlamı ve Yanlış Kullanımı

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.