Whatsapp’ta Konum (Lokasyon) Nasıl Gönderilir?

Whatsapp’ta Konum (Lokasyon) Nasıl Gönderilir

Yeni bir akıllı telefon aldığınız zaman ilk yüklediğiniz uygulama WhatsApp oluyor. Hem anlık olarak mesajlaşma hem de ücretsiz olarak konuşma özellikleri ile günümüzün olmazsa olmaz uygulamaları arasında birinci sırada yer alan WhatsApp, akıllı telefon kullanıcıların eli kolu oluyor.(WhatsApp’ta Ne Kadar Zaman Harcıyorsunuz?)

WhatsApp üzerinden fotoğraf, video, ses kaydı gönderilebiliyor ancak belki de WhatsApp’ın en önemli özelliği karşımızdakine konumunuzu gönderebiliyor olmanız.

Akıllı telefonlarda yer alan çoğu uygulamalarda konum bilgisi görüntülenebiliyor ancak bu konumu bir arkadaşınıza göndermek istediğinizde maalsef uygulamalar buna izin vermiyor ya da konumuzu tüm arkadaşlarınız ile paylaşıyor. İşte tam burada WhatsApp devreye giriyor. (WhatsApp Uçtan Uca Şifreleme Nedir?)

Whatsapp üzerinden konum göndermek için yapmanız gerekenler oldukça basit.

1-Göndermek istediğiniz kişiyle olan WhatsApp sohbetini açın. (Kişilerim Neden WhatsApp’ta görüntülenmiyor?)

2-Medya Gönder‘e dokunun (aşağıda görebilirsiniz).

Whatsapp’ta Konum (Lokasyon) Nasıl Gönderilir-2

3-Kırmızı Kare içerisinde ” Konum Paylaş ” Yazan Kısma dokunuyoruz.

Whatsapp Konum Paylaş

4-Bu ekran aralarından seçeceğiniz çevredeki alanların isim listesi karşınıza çıkar. Ya da yakınınızdaki özel bir yeri kendiniz aratabilirsiniz. Adı olan bir mekânı paylaştığınız zaman, göndereceğiniz kişilere Foursquare ya da Google’daki veriler kullanılarak mekân hakkında ek bilgiler içeren bir link gönderilir.

whatsapp-konum-paylaşma-3whatsapp-konum-paylaşma-3

 

5-Dilerseniz ‘Konum Gönder’ sekmesine dokunarak harita üzerinde iğnelenmiş bir şekilde duran güncel konumunuzu da gönderme şansınız var. Konum servisini kullanmak için eğer İphone kullanıyorsanız İphone ayarları-Gizlilik-Konum servisleri şeklinde ilerleyerek uygulamaya izin vermeniz yeterlidir.

Whatsapp uygulaması ile konum bilginizi gönderip, karşınızdaki kişinin de yerinizi harita üzerinde görmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu özellik için cihazınız üzerinden GPS yani konum bilgisi ayarlarının açık olması gerekir.

Bulunduğunuz yeri karşınıza çıkan listeden seçebiliyor ve tek bir dokunuşla gönderim sağlayabiliyorsunuz. Yer seçmeden direkt olarak konum göndermek için de ‘Konumunuzu Gönderin’ butonuna tıklamanız yeterlidir. Bu sayede konum ilettiğiniz kişi telefonunda bulunan harita üzerinden, sizin bulunduğunuz konumu rahatlıkla görebilir.

Whatsapp ile lokasyon bilgisi göndermek işte bu kadar basit. Sizler de bu işlemi deneyebilir ve konumunuzu paylaşabilirsiniz.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir