Telefondaki Çizikleri Temizleme Yöntemleri

Telefondaki Çizikler Nasıl Düzelir? Telefondaki Çizikleri Temizleme Yöntemleri nelerdir onlardan bahsedeceğiz.

Pek çok kullanıcı cep telefonu yada tablet PC aldıkları zaman ilk iş cihazın erkanını korumaya almaktır. Özellikle son zamanlarda piyasada oldukça sık bulunan dayanıklı temperli cam ile çizilmeyi koruyabilir. Silikon kılıflar yerine kasanızı koruyacak sağlam kılıflar ile cihazınızın köşelerini korumaya alabilirsiniz. Bu tavsiyelere uyarsanız cihazınızı çizilmeye, kırılmaya karşı korumaya almış olursunuz. Ancak bu tedbirleri almadıysanız telefonuzu masaya koyarken yada cebinize koyduunuz zaman farklı bir cisim ile temeas ettiğinde, arabada ve daha pek çok durumda ekranda küçük çizikler oluşacaktır. Telefonunuzun görünümünü bozan bu küçük çiziklerden kendinizinde yapabileceğiniz basit yöntemlerle kurtulabilirsiniz.

Telefondaki Çizikleri Temizleme Yöntemleri

Telefondaki Çizikleri Temizleme Yöntemleri1

Telefon ve Tabletinizdeki derinlemesine çizikler için bu yöntemler faydalı olmayacaktır. Bunun için cihazınızın ciddi makinelerde işlem görmesi gerekiyor. Son çare olarakta ekranının değişmesi gerekir.

Diş Macunu İle Ekrandaki Çizikleri Temizleme

En pratik yöntemlerden biride Diş macunudur. Çünkü her evde kolayca bulunabilen veya en yakın marketten hemen alabileceğiniz bir üründür. Yapmanız gereken bir miktar diş macununu alarak telefonunuzun çizik olan yerlerine iyice uygulamaktır. Belli bir süre sonra kuru bir bezle ekranınızı temizleyiniz.

Pasta – Cila İle Dokunmatik Ekrandaki Çizikleri Yok Etme

Arabalar için üretilen pasta – cila malzemeleri özellikle çizikleri yok eden kremler ile dokunmatik ekranların çiziklerini yok edebilirsiniz. Ekran küçük olduğundan çok az krem sürerek telefonunuzun ekranına kuru bir bezle daireler çizin ve kremi iyice yedirin. Kurumasını bekleyin, kuruduktan sonra kuru temiz bir bezle tekrar temizlik yapın.

Karbonat ile Ekrandaki Çiziklerden Kurtulma

Karbonat ya da kabartma tozu kullanarak cihazınızın ekranındaki çiziklerden kurtulabiliyorsunuz. İki ölçek karbonat ya da kabartma tozu ile 1 ölçek suyu karıştırarak macun haline getirin. Kuru bir bezle telefonunuzun ekranında daireler çizerek uygulayın. Kuruduktan sonra kuru bir bezle tekrar temizlik yapın.

Bebek Pudrası İle Ekrandaki Çiziklerden Kurtulma

Bebek pudrasını Telefonunun yada Tabletinizin dokunmatik ekranına doğrudan dökmüyorsunuz. Önce su katıp macun kıvamına getirip çizik olan bölgeye uyguluyorsunuz. Pudra kuruduktan sonra kuru bir bezle tekrar temizlik yapıyorsunuz.

Rehber : Telefonlarınızı Şarj Ederken Dikkat Etmeniz Gereken 4 Önemli Nokta

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.