Sanal Asistan Bixby’nin Açığı Kapatıldı

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Samsung Galaxy S8 serisinin yanında en çok konuşulan, içerisindeki sanal asistan Bixby olmuştu. Kullanıcılara tanıtımla beraber sunulan sanal asistan, oldukça fazla beğeni almıştı. Son zamanlarda Bixby, yoğun aşamalardan geçiyor. Son olarak önemli bir açık barındıran sanal asistanın, açığı nihayet kapatıldı.

Tanıtılan cihazlarda Bixby sanal asistanı devreye sokmak için bir tuş bulunuyordu. Denemelere ve iddialara göre Bixby için oluşturulan bu tuş, telefonun başka işlevler görmesine de yarıyor. Sanal asistanı aktif etmek için kullanılan tuşun başka amaçlarla da hareket etmesi, Samsung’un pek de hoşuna gitmemiş gibi görünüyor.

Yeni açıklamaya göre Samsung, bu açığı tamamen kapattı. Uzun süredir gelen tepkiler nedeniyle çalışmalara başlayan Samsung, bu durumu tamamen ortadan kaldırdığını açıkladı. Sanal asistan Bixby için oluşturulan tuş, güvenlik açıklarına da sebebiyet verebilirdi.

Açıklamalara ve iddialara göre sanal asistanı aktif etmeye yarayan bu tuş, telefonun başka sekmelere ve programlara geçme işini de görüyordu. Bu durumun güvenlik açığıyla alakalı olabileceğini öne süren Samsung, çalışmalara başladıktan kısa süre sonra bu problemin tamamen ortadan kaldırdığını açıkladı. Açıklamayı, Twitter hesabından bir uzman yaptı.

Önümüzdeki günlerde bu problemin tamamen kaldırılmış olduğunu görebiliriz. Kısa sürede bu problemin çözülebilmesi de Samsung kullanıcılarında kuşku uyandırdı. Birçok kullanıcı, Twitter üzerinden paylaşılan gönderiyi umursamamış gibi görünüyor.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.