Bixby, Henüz Sesli Komutlar için Hazır Değil!

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Galaxy S8 serisi, yeni bir şoka uğramış durumda. Cihazın kendisi bir kenara bırakıp özellikle sanal asistan Bixby için telefonu test etmek isteyen kullanıcılar, büyük bir hayal kırıklığı ile karşılaşabilirler. Samsung yetkililerinin açıklamalarına göre sanal asistan Bixby, henüz sesli komutlar için hazır değil.

İlerleyen Günlerde Hazır Olacak

Bixby sanal asistan ile adını duyurmayı başaran Samsung, kullanıcılarına hayal kırıklığı yaşatacak bir itirafta bulundu. İtirafa göre sanal asistan Bixby, henüz sesli komutlar için hazır değil. Bu durumu bilmeyen ve sanal asistanı kullanma hayaliyle cihazı alan kullanıcılar, büyük bir hayal kırıklığıyla karşılaşacak gibi görünüyor. Samsung yetkilileri, itirafta bulunduktan sonra kesin bir tarih de vermekten kaçındı.

Sistemsel Problem Olabilir

Samsung yetkilileri, ilerleyen zamanlarda Bixby sanal asistanın tam hazır hale geleceğini söylediler. Net bir tarih verilmemesi de kullanıcıları iyice işkillendirmeye başladı. Cihazın tanıtımından çok sonra yapılan bu itirafta bile gün verilmemesi, sistemsel bir sıkıntının habercisi olabilir. Sanal asistan için sistemsel bir sıkıntı varsa, bunu düzeltmek için Samsung yetkilileri uğraş verebilir ve bunun için de gün verememiş olabilirler.

Yapılan itiraflardan sonra sosyal medya hesaplarında tepkiler yükseldi. S8 kullanıcıları, sosyal medya hesaplarından şikayette bulundu. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili açıklama veya gelişme olacak mı hepimiz göreceğiz. Samsung yetkililerinden, tepkilerden sonra mutlaka açıklama yapılacaktır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir