Android Cihazlarda Aynı Anda 2 WhatsApp Kullanmak

Android Cihazlarda Aynı Anda 2 WhatsApp Kullanmak

Android cihazınızda birden fazla WhatsApp hesabını kullanmak için OGWhatsApp adında bir uygulamadan yararlanacağız. Bu özel durum birçok insanın ihtiyacı olabiliyor. Örneğin, dual SIM kullanılan cihazlarda bu önemli bir gereksinim haline dönüşebilir ya da arkadaş çevrenizde ve aileniz arasında akıllı telefona erişimi olan bir tek sizseniz yine birden fazla WhatsApp hesabına gereksinim duyabilirsiniz.

(WhatsApp’ta Ne Kadar Zaman Harcıyorsunuz?)

Örnekler çoğaltılabileceği gibi biz bu methodun nasıl uygulunacağına devam edelim. Android’de bunu başarmanın birçok yöntemi var ve tıpkı burada olduğu gibi hepsinin Root erişimi gerektirdiğini hatırlatalım. İlk adım olarak OGWhatsApp uygulamasını cihazınıza kurmanız gerekiyor. Bu uygulama aynı anda iki numarayı kullanmanızı sağlayacak. Bu uygulamanın özellikleri bununla sınırlı değil. WhatsApp uygulamasının logosunu değiştirebiliyor ya da sohbet yedeğini kaydedebiliyor veya yükleyebiliyor. Bu link kullanarak uygulamayı cihazınıza kurun. OGWhatsApp – Android.

Android Cihazlarda Aynı Anda 2 WhatsApp Kullanmak-2

Daha sonra ise WhatsApp konuşmalarınızın bir yedeğini oluşturun.

Android Cihazlarda Aynı Anda 2 WhatsApp Kullanmak-3

Şimdiyse WhatsApp üzerinden Ayarlar sekmesine geçin ardından Uygulamalar -> WhatsApp yolunu izleyin ve cihazınızda saklanan WhatsApp verilerini temizleyin. Bu buton genelde “Depolama” başlığının hemen altındaki tuştur. Bunu yapmadan önce yedeği aldığınızdan emin olun.

(WhatsApp Uçtan Uca Şifreleme Nedir?)

Android Cihazlarda Aynı Anda 2 WhatsApp Kullanmak-4

SD kartınızın içinden WhatsApp dosyasını bulun ve ismini OGWhatsApp olarak değiştirin.

Android Cihazlarda Aynı Anda 2 WhatsApp Kullanmak-5

OGWhatsApp uygulamasını açın ve içinden kullanacağınız diğer numarayı girin ve eşitleyin. Bu işlemi de gerçekleştirdikten sonra artık cihazınızda iki farklı numaraya ait WhatsApp olacak.

(Whatsapp’ta Kalın, İtalik ve Üzeri Çizik Yazı Nasıl Yapılır?)

Adımları takip ettiğiniz takdirde bu methodu kullanmanız birkaç dakikanızı alacaktır. Aynı anda 2 Whatsapp kullanmak için oldukça pratik bir yöntem ve umarız işinize yarar.

Kaynak: Akıllı Telefon (Umut Yılmaz)

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir