Galaxy S8 Kırmızı Ekran Problemi Nasıl Çözülür?

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve tanıtımına kadar merakla beklenen Galaxy S8 modellerine, yeni bir sıkıntı ortaya çıktı. İlk başlarda Bixby hakkında gelişen problemler giderilse de, S8 modelleri yeni sıkıntılar yaşamaya devam ediyor. Yeni problemin adı ise, kırmızı ekran sorunu.

Samsun Galaxy S8 modelleri, tanıtılmadan önce birçok söylentiyle karşı karşıya kalmıştı. Merakla beklenen telefon tanıtılmıştı ve özellikleri bakımından da oldukça ilgi görmüştü. Çok önemli sıkıntıları olmamasına rağmen, kullanıcılardan yeni şikayetler gelmeye devam ediyor.

Cihazın parlaklığı tam olarak arttırıldığında, kırmızı renk tonu ağır basan yön olarak görüldü. Parlaklık tamamen artmış durumdayken S8 modelleri, kırmızı ekran problemiyle baş başa kalıyor. Yoğun şikayetler adına, şirketten iki açıklama birden geldi.

İlk açıklama, bunun bir problem olmadığı niteliğinde. S8 modelleri ,ortama uyarlı bir ekrana sahip olduğu için, kırmızı ekran tonu ağır basabiliyor. Bunun bir problem olmadığını açıklayan yetkililer, aynı zamanda bu durumu kullanıcıların yönetim panelinden ayarlayacağını söyledi.

Diğer yapılan açıklama ise kafaları karıştırmaya yetti. İsmi bilinmeyen bir Samsung yetkilisi, cihazda böyle bir problemin oluşabileceğinin altını çizmişti. İkinci gelen açıklamaya göre bu durum, telefonun yazılımsa bir problemi olarak görünüyor.

Kullanıcılardan ise henüz bir tepki gelmedi. Kırmızı ekran sorunu, tüm S8 modellerinde de geçerli değil. Önümüzdeki günlerde bu problem hakkındaki gelişmeler için yetkililerden veya kullanıcılardan mutlaka bir bildiri gelecektir.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.