Microsoft’un Surface Pro Bilgisayarı Geliyor!

Uzun bir süredir dört gözle Microsoft’un yeni Surface Pro bilgisayarı çıkması beklenirken Çin’in Şangay şehrinde gerçekleşen etkinlikte yeni bilgisayar tanıtımı yapıldı. 15 Haziran tarihinde tüm dünyada satışa sunulacak olan bu bilgisayar diğer serilerine göre artık daha sade bir isim taşıyor.

Görünümü bakımında diğer serileri olan Surface cihazlarına benzerken Microsoft Surface Pro cihazında oldukça iyi işler yaptığı görünüyor. Oldukça hafif bir bilgisayara dönüşmüş olup 0.77 kg ağrılığı ile gözleri üstüne çekmeyi başarıyor.

Farklı versiyonları ile satışa sunulacak olan Surface Pro, Core m3 ve Core i5 fansız versiyonları ile satışa sunuluyor. Ayrıca daha yüksek versiyonu olan i7 işlemcili fanlı modeli bulunuyor. Görüntü bakımından oldukça iyi bir görüntü kalitesi sunarken 267ppi piksel ekran sunmakta olup keskin ve net görüşler elde ediyor.

En önemli gelişmelerden bir tanesi de pil ömründe yapılmış olurken en son model olan Pro 4 göre yüzde 50 oranında pil oranı yükselirken tek bir full şarj ile birlikte 13.5 saat çalışma imkanı bulunuyor. Tabii ki bu kullanacağınız programlar ve oyunlar değişmektedir.

Surface pen ile satışa sunulacak olup ekranında harika dokunuşlara yer verirken ayrıca ekranın 165 derecelik bir açı olması büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bu surface pro yeni konulan menteşe sistemi ile birlikte daha sağlam hale gelmektedir.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.