DJI En Küçük ve En Ucuz Dronesi Spark’ın Lansmanını Yaptı

Drone pazarı her geçen gün daha da kızışmakta olup DJI bu pazarda daha hakim olabilmek için daha küçük ve daha ucuz bir dronesini tanıttı. Drone pazarı lideri olan DJI bu pazarda yerini kaybetmemek için Spark ile daha fazla kitleye hitap edip düşük bütçeli olan kullanıcıları çekmeyi hedefliyor. Ayrıca en ucuz fiyatının yanında 272 gram ağırlığı ve bir kola kutusu büyüklüğünden yer kaplamasından dolayı oldukça ilgi çekici oluyor.

DJI diğer drone modelleri yaklaşık olarak hep 1000 dolar bandında yer alırken Spark modeli 499 dolarlık bir etiket fiyatı ile birlikte çıkacak. Spark bu sayede piyasada aynı segmentte olan diğer modeller ile daha güçlü rekabet haline girebilecek olup daha fazla kitleye ulaşma imkanına sahip olacaktır.

Spark özellikleri ise 16 dakika havada kalabilmekte olup 100 metreye kadar kolayca kontrol edilebilmektedir. Ayrıca DJI bu modeli alacak olan kişilere şarj ünitesi, pervane koruyucusu, ekstra pil ve uzaktan kumandadan oluşan aksesuar setini ise 200 dolardan satışa sunmaktadır.

Spark’ın kamerası ise oldukça iyi olmakta olup 1080p çözünürlüğünde video kayıt yapabilirken 12 megapiksellik bir çözünürlükte ise fotoğraf çekme yeteneğine sahiptir. Ön siparişlerine başlayan DJI bu sevkiyatları 15 Haziran tarihinden itibaren gönderecek olup 15 Haziran sonrası ise her yerde satışa sunulması bekleniyor.

Ayrıca 500 gram altında olmasından dolayı ülkemizde İHA kayıt sistemi olmadan istediğimiz gibi uçurulma imkanı bulunmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir