Android En iyi Kilo Verme Uygulamaları

Teknolojinin gelişmesi ve cebimize girmesiyle birlikte akıllı telefonlardan beklentilerimiz arttı ve kilo verme uygulamaları zayıflamak isteyenlere sunuldu. İşte Android En iyi Kilo Verme Uygulamaları

Her pazartesi rejime başlayıp salı günü bitirenlerdenseniz, kilo vermek istiyor fakat motivasyonunuzu yüksek tutamıyorsanız veya nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, teknoloji sizin de yardımınıza koşuyor.

Kilo vermek gerçekten zorlu bir süreç. Uzun zamanda azar azar kilo vermek demek doğru ve sağlıklı kilo vermek demek. Fakat buna ne vaktimiz var ne de sabrımız. Oysa nereden başlayacağınızı ve atmanız gereken adımları bilirseniz aslında bu o kadar da zor değil. Çünkü  hepimiz biliyoruz ki kısa sürede verilen kilolar daha da kısa sürede geri alınıyor. Bu yüzden aslında en önemli şey sağlıklı beslenmek ve doğru şekilde kilo vermek.

Android En iyi Kilo Verme Uygulamaları

Hayatın her alanında olduğu gibi artık sağlık ve kilo verme alanında da teknolojiden faydalanmanız mümkün. Size yardımcı olacak doğru uygulamaları seçerseniz çok daha uzun süre motivasyonunuzu yüksek tutabilirsiniz. Biz de bu yüzden bugün Android En iyi Kilo Verme Uygulamaları nı derledik.

Android En iyi Kilo Verme Uygulamaları ‘nı 5 bölüme ayırdık.

1 – Hedef Belirleme

2 – Kalori ve Besin Değeri Takibi

3 – Süreci Paylaşma

4 – Egzersiz İle Denge Kurma

5 – Su İçme

Android En iyi Kilo Verme Uygulamaları ‘nı artık bölüm bölüm incelemeye başlayabiliriz.

Kilo Verme için Hedef Belirleme

Kilo vermek için öncelikli olarak yapmanız gereken şey hedefinizi belirlemek. Fakat burada en önemli olan nokta gerçekçi hedefler belirlemek diyebilirim. Yani örneğin 1 ayda 10 kilo vermek gibi hedefler koyarsanız bunun geri tepeceğinden emin olabilirsiniz. Günümüzde diyetisyenlerin önerdiği sağlıklı bir şekilde kilo vermek için haftalık olarak koyabileceğiniz en yüksek hedef 1 kg. Yani örneğin 15 kilo vermek istiyorsanız diyet planınızı 15 hafta olacak şekilde ayarlamanız gerekiyor. Bu sayede hem hızlı kilo vermenin önüne geçmiş oluyorsunuz hem de önünüzü görebildiğiniz ve bir planınız olduğu için çok daha motivasyonlu bir şekilde başlayabiliyorsunuz.

MyFitnessPal Uygulaması :   Diyet yaparken kullanabileceğiniz en iyi uygulamalardan birisi MyFitnessPal. Android cihazlarınıza tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bu uygulama ile hedefinizi belirleyerek işe koyulabilirsiniz.

myfitnesspal

Uygulama kapsamlı özellikleri ile dikkat çekiyor diyebilirim. Hedefinizi belirledikten sonra günlük olarak kalori alımınızı takip edebiliyor, günlük olarak kilonuzu takip edebiliyor ve hedefinize ne kadar kaldığını görebiliyorsunuz.

Uygulama sadece bununla sınırlı değil, içerisinde diyetinize faydalı egzersizler de var. Ayrıca günlük olarak kalori ihtiyacınıza göre yiyeceğiniz yiyecekleri seçmenize de yardımcı olduğunu söyleyebilirim.

Android En iyi Kilo Verme Uygulamaları devamı için diğer sayfaya geçiniz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir